ლაგოდეხის მუნიციპალიტეტის  ვარდისუბნის საჯარო სკოლის პროექტი eTwinning პორტალზე  წარმატებულ საერთაშორისო პროექტებს შორის დასახელდა.
eTwinning-ის პორტალზე პროექტში - We discover European traditions and customs ვარდისუბნის საჯარო სკოლის XI კლასის მოსწავლეები (დამრიგებელი ნინო კორაშვილი) არიან ჩართულნი.
პროექტის ავტორები გახლავთ Camelia Guzu (რუმინეთი) და ვარდისუბნის საჯარო სკოლის პედაგოგები ხათუნი ასანიძე (პროექტის ავტორი) და ოლეგი გრიგალაშვილი (კოორდინატორი).
პროექტი მიმდინარეა, სადაც წარმოდგენილია შესასრულებელი აქტივობები, რომლის თანმიმდევრული შესრულება უვითარებს მოსწავლეებს „21-ე საუკუნის უნარ-ჩვევებს“ და ამკვიდრებს ციფრულ ტექნოლოგიებს.
ოლეგ გრიგალაშვილის ხელმძღვანელობით, ჩატარდა ღია გაკვეთილი მუზეუმში „გუსტავ ლებონის ნაშრომების“ ასევე განხილულ იქნა ჩვენი თანამემამულის ანთიმოზ ივერიელის ცხოვრება და მოღვაწეობა.
„ჩვენმა ერთობლივმა და აქტიურმა თანამშრომლობამ შედეგი გამოიღო. პროექტი დასახელდა წარმატებულ საერთაშორისო პროექტებს შორის, რაც ძალიან სასიხარულოა. გილოცავთ ბავშვებო ამ წარმატებას!!! მე მჯერა ჩვენი შემდგომი წარმატებების“,-ნათქვამია ვარდისუბნის საჯარო სკოლის წარმომადგენლის მიერ etaloni.ge-სთვის მოწოდებულ ინფორმაციაში.
იხილეთ პრეზენტაცია და ფოტოები.