საბავშვო ბაღ ანბანელას „ერუდიტების“ ყველაზე პატარა წევრებმა არც მეტი არც ნაკლები მსოფლიოს აქტუალურ თემაზე გააკეთეს არჩევანი და წარმოგვიდგინეს თემა: „ცხოველები ზოოპარკიდან ნაკრძალებში.“
ბავშვებს ჯგუფი ორ სივრცედ დახვდათ გაყოფილი: პირველი - იმიტირებული ზოოპარკი, გალიები ცხოველებითა და ფრინველებით, მეორე - იმიტირებული ნაკრძალის ზონა, ასევე ცხოველებითა და ფრინველებით.
აღმზრდელის საუბრებიდან გამომდინარე, პატარებს თვალსაჩინოდ შეეძლოთ წარმოედგინათ, რომელ სივრცეში უფრო სწორი იქნება ცხოველების არსებობა და რომელში უფრო ბედნიერად იგრძნობენ ისინი თავს.
აღსაზრდელებმა თავიანთი არჩევანი ცხოველთა და ფრინველთა ნაკრძალებზე გააკეთეს. გალიებში გამოკეტილი ცხოველები გამოიყვანეს და თავიანთი ხელით გადაიყვანეს ნაკრძალის ზონაში.
პატარებმა გამოკითხვის დროს ემოციებისა და ჟესტიკულაციების დახმარებით მოახერხეს აეხსნათ თავიანთი არჩევანის სისწორე. უარი თქვეს გალიებში გამოკეტილ ცხოველთა ზოოპარკებზე და ნაკრძალის ზონაში ცხოველებთან ერთად იმხიარულეს.