რა ინფორმაცია უნდა გააცნოს სკოლამ მოსწავლეებს სასწავლო წლის დაწყებიდან 10 დღეში და რა ვალდებულებები აქვს ზოგადსაგანმანათლებლო დაწესებულებას
19-09-2024
ახალი სასწავლო წლის დაწყებიდან 10 დღის ვადაში მოსწავლეებსა და მათ კანონერ წარმომადგენლებს სკოლამ უნდა მიაწოდეს ინფორმაცია უსაფრთხოებისა და საზოგადოებრივი წესრიგის დაცვის მიზნით განსახორციელებელი პრევენციული ღონისძიებების შესახებ. ამასთან უნდა უზრუნველყოს შესაბამისიც ცხელი ხაზის მომრების თვალსაჩინო ადგილზე განთავსება.
ინფორმირებულობის უზრუნველყოფის მიზნით, სკოლა ვალდებულია სკოლის შენობაში თვალსაჩინო ადგილას განათავსოს:
ა) საქართველოს შინაგან საქმეთა სამინისტროს საჯარო სამართლის იურიდიული პირის – საზოგადოებრივი უსაფრთხოების მართვის ცენტრი „112“-ის ცხელი ხაზის ნომერი – 112 (შემდგომ – 112);
ბ) სამინისტროს ნომერი – 2 200 220;
გ) მანდატურის/უფლებამოსილი პირის მობილური ტელეფონის სამსახურებრივი ნომერი; დ) მანდატურის სამსახურის ფსიქოსოციალური მომსახურების ცენტრის (სამმართველოს) ცხელი ხაზის ნომერი 08 00 00 00 88;
ე) მანდატურის სამსახურის მონიტორინგის სამმართველოს ცხელი ხაზის ნომერი – 2 200 220 (3335);
ვ) საქართველოს სახალხო დამცველის ცხელი ხაზის ნომერი – 598 08 30 06, 1481.
ამასთან სკოლა ვალდებულია სასწავლო წლის დაწყებიდან არაუგვიანეს 10 დღისა მოსწავლეებსა და მათ კანონიერ წარმომადგენლებს საინფორმაციო ხასიათის შეხვედრების საშუალებით მიაწოდოს ინფორმაცია ზემოაღნიშნული პირების/უწყებების ნომრების, ფუნქციებისა და მნიშვნელობის შესახებ.