ლაგოდეხის მუნიციპალიტეტის სოფელ ვარდისუბნის საჯარო სკოლაში, არაერთი შემეცნებითი და ინფორმაციული აქტივობა ხორციელდება, რომელიც მოსწავლეებში კონკრეტული თემებისადმი ცნობიერების ამაღლებას ისახავს მიზნად.
ამავე მიზნით, 7 თებერვალს სკოლაში, უსაფრთხო ინტერნეტის დღე აღინიშნა. აქტივობას ახორციელებდა სკოლაში არსებული კლუბი „ბიოტექნო“. რომლის კორდინატორი კომპიუტერული ტექნოლოგიების პედაგოგი ხათუნი ასანიძეა.
კვირის განმავლობაში კლუბის წევრები აწყობდნენ შეხვედრებს დაწყებითი საფეხურის მოსწავლეებთან, სადაც წარადგენდნენ პრეზენტაციას თემაზე - როგორ გამოიყენონ ინტერნეტი უსაფრთხოდ.
ასევე, ერთმა ჯგუფმა მოამზადა გაზეთი რომელზეც დაიტანეს უსაფრთხო ინტერნეტის 10 წესი. უფროსკლასელებმა კი, შექმნეს ბროშურა და სასკოლო საზოგადოებაში გაავრცელეს.
„აქტივობის მიზანია გაზარდოს ცნობიერება ონლაინ სივრცეში არსებული პრობლემებისა და საფრთხეების შესახებ. ავამაღლოთ ცნობიერება და ინფორმირებულობა თუ როგორ ავიცილოთ კიბერბულინგი, ფიშინგი და ა.შ. რომ თითოეულმა ადამიანმა ინტერნეტი გამოიყენოს განვითარებისათვის. ასევე ეს აქტივობა ემსახურებოდა - კრიტიკული აზროვნების, მედია და ციფრული წიგნიერების დონის ამაღლებას“, - აღნიშნავს აქტივობის ხელმძღვანელი.