აკაკი ჩხენკელის სახელობის ხონის N2 საჯარო სკოლაში ისტორიის სწავლებას დიდი ყურადღება ექცევა. სწორედ ამიტომ, წარმატებით ფუნქციონირებს ისტორიის კლუბი ფუნქციონირებს. საკლუბო მუშაობა მრავალფეროვნებით გამოირჩევა.
ამჯერად, სკოლაში დავით აღმაშენებლის ხსენების დღესთან დაკავშირებით, ისტორიის კლუბის მორიგი მეცადინეობა (კლუბის ხელმძღვანელი, ისტორიის მასწავლებელი მადონა კუპრაშვილი - გოფოძე) გაიმართა.
სკოლაში კლუბის წევრებმა წარმოადგინეს პრეზენტაცია, მოამზადეს პოსტერები, მოაწყვეს ფილმის ჩვენება, ისაუბრეს დავით აღმაშენებელზე, როგორც დიდ სახელმწიფო მოღვაწეზე, ძლევამოსილ მხედართმთავარზე. მათ ასევე იმსჯელეს, თუ რა განსაკუთრებული ადგილი უკავია მეფეს  საქართველოს ისტორიაში.
აღსანიშნავია, რომ მოსწავლეებმა დავით აღმაშენებელის ოცდათექვსმეტწლიანი მმართველობის განმავლობაში ჩატარებულ სიღრმისეული რეფორმები განიხილეს და საინტერესო ინფორმაცია მიიღეს.
„მოსწავლეებმა ასევე ისაუბრეს ფეოდალური საქართველოს გაერთიანების პროცესებზე, რომელმაც საქართველო რეგიონის უძლიერეს სახელმწიფოდ აქცია, რომელიც გადაჭიმული იყო „ნიკოფსითგან დარუბანდისა საზღურადმდე და ოვსეთიდგან სოერად და არეგაწადმდე", საქართველოს გაძლიერების მთავარი საყრდენზე - ეკონომიკურ და საეკლესიო რეფორმებზე“, - აღნიშნავს სკოლის წარმომადგენელი.