ველევის საჯარო სკოლის მასწავლებლები მეექვსეკლასელ ლიზი გოგსაძესა და მეოთხეკლასელ ნიკოლოზ გოგსაძეს საინტერესო და მრავალფეროვან ღონისძიებებს სთავაზობენ
ამბროლაურის მუნიციპალიტეტის სოფელ ველევის საჯარო სკოლა მოსწავლეებს საინტერესო და მრავალფეროვან სასწავლო პროცესს სთავაზობს. მიუხედავად იმისა, რომ სკოლაში მხოლოდ 2 მოსწავლეა, მნიშვნელოვანი თარიღი თუ მოვლენა აქტიურად აღინიშნება.
ამჯერად, მოსწავლეებმა დავითობის დღესასწაული აღნიშნეს. მათ ქართველი ერის წინაშე დავით აღმაშენებლის ღვაწლზე ისაუბრეს, დიდი მეფის მმართველობა და რეფორმები შეაფასეს. როგორც სკოლაში აღნიშნავენ, მოსწავლეებმა ასევე სანთლებიც დაანთეს, „მამაო ჩვენო“ წარმოთქვეს და დავით მეფის ხსოვანს პატივი მიაგეს.
მოსწავლლეებს არც წიგნის კითხვის მსოფლიო დღე გამორჩენიათ, წიგნიერების დღესასწაულს მათ საინტერესო ღონისძიება მიუძღვნეს.
რადგან სკოლაში პროექტი - „ჩვენ და გარემო“ ხორციელდება წასაკითხად შეირჩა რევაზ ინანიშვილის მოთხრობა - „მუხა“.
მე-6 კლასის მოსწავლემ, ლიზი გოგსაძემ და მეოთხეკლასელმა - ნიკოლოზ გოგსაძემ ლექსები ხმამაღლა წაიკითხეს. ბავშვებმა მასწავლებელთან ერთად მოთხრობის პრობლემურ საკითხებზე იმსჯელეს - დაგმეს ბუნების მიმართ დაუდევარი ქცევა და მომხმარებლური დამოკიდებულება.
ღონისძიებაზე განსაკუთრებული ყურადღება ყველასგან მიტოვებულ მოხუც მუხაზე გამახვილდა. მის მიმართ მოსწავლეებმა თანაგრძნობა გამოხატეს - წარმოიდგინეს როგორი იქნებოდა ის ახალგაზრდობაში, ამიტომ გადაწყვიტეს ძლიერი, ახალგაზრდა და არა დაბეჩავებულისა და ყველასგან მივიწყებული ხის დახატვა.
„ლიზიმ ესე - „რა მომცა წიგნის კითხვის დღემ“ მოამზადა. ბავშვებმა რამდენიმე დღეში თავიანთი ნამუშევრების პრეზენტაცია წარადგინეს და პედაგოგთა მოწონება დაიმსახურეს“, - აღნიშნავს სკოლის წარმომადგენელი.
აღსანიშნავია, რომ მსგავსი ღონისძიებები მოსწავლეთა მოტივაციისაა და ცოდნის ამაღლებისთვის ძალიან მნიშვნელოვანია, რაზეც სკოლის დირექტორის მოვალეობის შემსრულებელი ეკატერინე ჭიჭინაძე აქტიურად ზრუნავს.