წალენჯიხის მუნიციპალიტეტის მედანის თემის საჯარო სკოლაში განხორციელდა სოციალური პროექტი, სახელწოდებით - „ჩვენ ვებრძვით კიბერბულინგს“.
როგორც სკოლაში გვიყვებიან, პროექტის მიზანი იყო კიბერბულინგის თემაზე ცნობიერების ამაღლება თემის და სკოლის საზოგადოებაში, რადგან დღევანდელ რეალობაში ეს პრობლემა ძალიან მწვავედ დგას საზოგადოების წინაშე.
პროექტის ფარგლებში განხორციელდა სხვადასხვა აქტივობები, შედგა შეხვედრა წალენჯიხის პოლიციის განყოფილების უფროს ინსპექტორ ნანა ქვარცხავასთან. მოწვეულმა სტუმარმა ბავშვებთან ისაუბრა აღნიშნულ პრობლემაზე. საუბრის შემდეგ შეხვედრა კითხვა-პასუხის რეჟიმში წარიმართა, რაც ძალიან საინტერესო იყო, როგორც მოსწავლეებისთვის, ასევე მასწავლებლებისთვისაც.
შემდეგი აქტივობა გახლდათ თემის საზოგადოებაში გასვლა, რათა მოზარდებს დაერიგებინათ ამ თემაზე შექმნილი ბუკლეტები. ამავე საკითხზე გამოუშვეს კედლის გაზეთი, რომელშიც მოსწავლეებმა განათავსეს ინფორმაცია, თუ როგორ ებრძოლონ და როგორ მოიქცნენ კიბერბულინგის შემთხვევაში.
გაზეთში ასევე აისახა რჩევები მშობლებისა და ბავშვებისთვის პრევენციული ზომების მისაღებად, რათა არ გახდნენ კიბერბულინგის მსხვერპლი.
პროექტს მასწავლებლები: ირმა ჩალიგავა, ცირა სალია და სოფიკო მიქენაია ხელმძღვანელობდნენ.