ვლადიმერ ჯანჯღავას სახელობის ხონის მუნიციპალიტეტის სოფელ გუბის საჯარო სკოლაში კლუბი - „ლიტერატურული ლაბირინთი“ წარმატებით ფუნქციონირებს. მისი წევრები თანასკოლელებს საინტერესო და მრავალფეროვან აქტივობებს ხშირად სთავაზობენ.
ამჯერად, სკოლაში ლიტერატურული კლუბის წევრებმა, საინტერესო და მხიარული ვიქტორინა გამართეს, რომელშიც V, VI და VII კლასების მოსწავლეები მონაწილეობდნენ.
ვიქტორინაში გუნდმა - „წიგნის ქურდები“ გაიმარჯვა, რომლის წევრებიც იყვნენ მოსწავლეები: ანანო ნიჟარაძე, ვალო ჭიღვარია, გურიკო მოსეშვილი, ლიზი მოსეშვილი, მარიამ ონიანი, სანდრო ახვლედიანი და ლუკა შარიფაშვილი. მათ შესაძლებლობები შესანიშნავად გამოავლინეს.
ხოლო საუკეთესო ჩანახატის ავტორად მე-7 კლასის მოსწავლე - მარიამ ონიანი დასახელდა.
როგორც სკოლაში გვიყვებიან, ვიქტორინაში მონაწილე მოსწავლეები და გამარჯვებული გუნდის წევრები სერტიფიკატებით, სიგელებითა და სიმბოლური საჩუქრებით დაჯილდოვდნენ.
აღსანიშნავია, რომ მსგავსი აქტივობები მოსწავლეთა უნარების გაუმჯობესებისთვის მნიშვნელოვანია. ამასთან, ისინი მეტად მოტივირებულნი ხდებიან.