საგარეჯოს მუნიციპალიტეტის სოფელ კაკაბეთის საჯარო სკოლაში დიდი მნიშვნელობა ენიჭება მოსწავლეებში წიგნის კითხვის კულტურის დანერგვასა და წიგნიერების დონის ამაღლებას.
როგოც სკოლაში გვიყვებიან, მოსწავლეები უკვე მესამედ აღნიშნავენ საჯაროდ კითხვის მსოფლიო დღეს, რომლის მიზანია ხელი შეუწყოს მოსწავლეებში წიგნის სიყვარულის გაღრმავებას, წიგნთან დამეგობრებას, წიგნის შეყვარებას და წიგნიერების დონის ამაღლებას.
ამჯერად III  კლასის მოსწავლეებმა, დამრიგებელ მარეხი ოქრომჭედლიშვილთან ერთად, ამ დღის აღსანიშნავად საკლასო სივრცეში საინტერესო აქტივობა ჩაატარეს, სადაც მასწავლებელი ბავშვებს ესაუბრა ამ დღის დაარსებაზე და კიდევ ერთხელ შეახსენა, თუ როდის შეუერთდა საქართველო ამ მეტად მნიშვნელოვან გამოწვევას.
მოსწავლეებმა გამოთქვეს თავიანთი მოსაზრება წიგნის ხმამაღლა კითხვის აუცილებლობასა და საჭიროებაზე. ამ დღისთვის ერთად შეარჩიეს რ.ინანიშვილის მოთხრობა „მუხა“, წაიკითხეს ხმამაღლა, გაიაზრეს და იმსჯელეს ნაწარმოების ირგვლივ. მთავარი გმირების ირგვლივ გაიმართა დისკუსია, მოსწავლეებმა შექმნეს შესაბამისი ნახატები და გააკეთეს პრეზენტაცია, შეხვედრის ბოლოს კი, ნამუშევრები გამოვფინეთ საკლასო ოთახში.