ჟიული შარტავას სახელობის ქალაქ თბილისის N62 საჯარო სკოლაში სხვადასხვა მნიშვნელოვანი თარიღი ღონისძიებებით აღინიშნება.
ამჯერად, აქტივობები მასწავლებლის საერთაშორისო დღეს მიეძღვნა. მოსწავლეები მათ მიმდინარეობაში უდიდესი ხალისით, ინტერესითა და მონდომებით ჩაერთნენ. მათ მასწავლებლებს პროფესული დღე დიდი სიყვარულით მიულოცეს, ლექსები წაიკითხეს და ყველაფრისთვის მადლობა გადაუხადეს, რითაც ძალიან გაახარეს.
დაწყებითი საფეხურის უფროსი მასწავლებლის ინეზა ფრანგიშვილის ინიციატივით ფლეშმობი გაიმართა. ღონისძიებაში ჩართული იყო დაწყებითი საფეხურის კათედრა, მასწავლებლებს მიმართეს წამყვანი მასწავლებლის ირმა კაკაურიძის მეოთხეკლასელებმა და ანბანთან შეხვედრა მიულოცეს პირველკლასელებს.
გარდა ამისა, პირველი კლასის მოსწავლეებმა ანბანის ჯადოსნურ სამყაროში შეაბიჯეს. მასწავლებლებმა მოსწავლეებს ეს დღე დაუვიწყარ ზეიმად უქციეს და სხვადასხვა აქტივობაში ჩართეს. პატარებმა კი ანბანის შესწავლა დიდი მონდომებით დაიწყეს. მათ წინასააბნანო პერიოდი შეაჯამეს და ღონისძების მიმდინარეობაში დიდი მონდომებით ჩაერთნენ.
„ყოველი დღე მასწავლებლის უნდა იყოს, რადგან მას ყველაზე დიდი, ყველაზე რთული და საპატიო საქმე აკისრია - მოსწავლის სულის, პიროვნების ფორმირება,- აცხადებს დაწყებითი საფეხურის უფროსი მასწავლებელი ინეზა ფრანგიშვილი. ამაღელვებელი იყო წაკითხული ლექსები და ყველა კლასის მოსწავლეთა შეძახილი: გილოცავთ! გმადლობთ!
ჩვენი სკოლა თითოეულ პედაგოგს ულოცავს პროფესიულ დღეს, უსურვებს ხანგრძლივ, ნაყოფიერ, წარმატებულ საქმიანობას და მადლობას ვუხდით მოსწავლეებს, მშობლებს, რომლებიც აფასებენ შრომასა და ამაგს“,- ვკითხულობთ სკოლის მიერ გავრცელებულ ინფორმაციაში.
მასწავლებლის საერთაშორისო დღეს მსოფლიოს 100-ზე მეტ ქვეყანაში აღნიშნავენ. ამ თარიღის აღნიშვნა სათავეს 1994 წლის 5 ოქტომბრიდან იღებს. მისი საერთშორისო დღედ დაწესების იდეა რამდენიმე პედაგოგიურ ორგანიზაციას ეკუთვნის.