„გვჯერა, მასთან ერთად პროგრესი გარდაუვალია“-ამერიკული საერთაშორისო სკოლა-კოლეჯი „პროგრესი“ გუნდის ახალ წევრ ნანა მონიავას გვაცნობს
ამერიკული საერთაშორისო სკოლა-კოლეჯი „პროგრესი“ თავისი გუნდის ახალ წევრ ნანა მონიავას გვაცნობს. იგი სკოლაში აკადემიური დირექტორის პოზიციაზე იმუშავებს. მას საგანმანათლებლო სფეროში მუშაობის 33-წლიანი გამოცდილება აქვს.
სკოლა წერს, რომ ახალ სასწავლო წელს ამ სასიამოვნო სიახლით იწყებენ.
„სასწავლო წელს სასიამოვნო სიახლით ვიწყებთ! ჩვენს გუნდს ნანა მონიავა შემოუერთდა - აკადემიური დირექტორის პოზიციაზე. ნანას საგანმანათლებლო სფეროში მუშაობის 33-წლიანი გამოცდილება აქვს. ნანას მრავალწლიანი გამოცდილებიდან, რომელიც მეტწილად სკოლის მართვას მოიცავს, განსაკუთრებით აღსანიშნავია - ათასწლეულის გამოწვევის ფონდის პროექტის - „მასწავლებელთა და სკოლის დირექტორთა პროფესიული განვითარების პროგრამის“ ტრენერ-ექსპერტი, „ახალი სკოლის მოდელის“ ლიდერობის ქოუჩი, პროფესიული და ზოგადი განათლების ავტორიზაციის ექსპერტი და ა.შ. მისი გამოცდილება და წარმატებული კარიერა, მნიშვნელოვანი რესურსია ჩვენი გუნდისთვის, გვჯერა რომ მასთან ერთად პროგრესი გარდაუვალია“,- წერს სკოლა.
თავად ნანა მონიავა კი ამბობს, რომ ის კარგად იცნობს საქართველოს ყველა რეგიონის სკოლებს, მასწავლებლებსა და საგანმანათლებლო ლიდერებს.
„შემიძლია ვთქვა რომ სკოლას კარგად ვიცნობ. სასკოლო ცხოვრების ყველა საფეხური მაქვს გავლილი - ორგანიზატორი, მასწავლებელი, დირექტორის მოადგილე, დირექტორი. დაახლოებით 25-წლიანი ტრენერობის გამოცდილება საგანმანათლებლო მიმართულებით. ამ პერიოდში განხორციელებული რეფორმების, ცვლილებების თანამონაწილე და განმახორციელებელი ვარ. ვიცნობ საქართველოს ყველა რეგიონის სკოლებს, მასწავლებლებს, საგანმანათლებლო ლიდერებს. ასევე, მაქვს არასამთავრობო სექტორში მუშაობის გამოცდილება“.