ხელვაჩაურის მუნიციპალიტეტის განთიადის საჯარო სკოლის მე-10 კლასის მოსწავლე, რომან სურმანიძე თავდაცვის აკადემიის შეხვედრას დაესწრო. 6 აპრილს ეროვნული თავდაცვის აკადემიაში საჯარო სკოლების, დამამთავრებელი კლასების მოსწავლეებთან ონლაინ შეხვედრა Zoom-ის პლატფორმის მეშვეობით გაიმართა.
საჯარო სკოლების, დამამთავრებელი კლასების მოსწავლეებმა აკადემიაში ჩაბარების შესახებ დეტალური ინფორმაცია მიიღეს, არსებული საბაკალავრო, ქართულ ენაში მომზადებისა და გაცვლითი პროგრამების შესახებ. აღნიშნული შეხვედრები საზოგადოებაში აკადემიის შესახებ ცნობადობის ამაღლებას ხელს შეუწყობს. აკადემიის მისიას წარმოადგენს ქვეყნისა და სამინისტროსთვის ღირსეული, მაღალი ეთიკის, მტკიცე მორალისა და ლიდერის თვისებების, აკადემიური უმაღლესი და სამხედრო განათლების მქონე ოფიცერთა კორპუსის მომზადება, მაღალი აკადემიური და სამეცნიერო მიღწევებზე დაფუძნებული ეროვნული საგანმანათლებლო სტანდარტების შესაბამისად.
„მადლობა - ეროვნული თავდაცვის აკადემიის რექტორს, ბრიგადის გენერალს  მამია ბალახაძეს. ეროვნული თავდაცვის აკადემიის რექტორის მოადგილეს - შტაბის უფროსს, პოლკოვნიკ იმედა გვრიტიშვილსა და სრულიად აკადემიას ასეთი საინტერესო შეხვედრისთვის.
მადლობა ჩემს სკოლას განთიადის საჯარო სკოლას ქეთი კომახიძეს, რომელმაც საშუალება მომცა რომ ასეთ საინტერესო შეხვედრას დავსწრებოდი. მადლობა“, - აღნიშნავს რომან სურმანიძე.