ოტია იოსელიანის სახელობის წყალტუბოს N1 საჯარო სკოლის მოსწავლეთა თვითმმართველობა საქველმოქმედო აქტივობას ახორციელებს.
„სკოლის მოსწავლეთა თვითმმართველობის ორგანიზებით, ვაგროვებთ ფულს პატარა სანდროსთვის. ჩვენი სკოლის უმთავრესი მისია ხომ გაჭირვებულის გვერდით დგომა და დახმარებაა.
ამ მხრივ, არაერთი პროექტი ხორციელდება სკოლაში, მათ შორის ერთ-ერთი ახალი პროექტი შეჭირვებულთა დასახმარებლად.
პატარა სანდროს დახმარებაში უდიდესი წვლილი მიუძღვით N1 საჯარო სკოლის დირექტორს, ფაქიზო ფანჩულიძესა და სკოლის ყველა მასწავლებელს, რომლებსაც გული შესტკივათ გასაჭირში მყოფ ადამიანებზე.
ისინი მოუწოდებენ და შთააგონებენ სკოლის მოსწავლეებს, ყოველგვარი შესაძლო სახსრებით დაეხმარონ პატარა სანდროსა და მსგავს მდგომარეობაში მყოფ ბავშვებს. შესაბამისად, ჩვენი სკოლის მოსწავლეებიც ძალასა და თანხას არ იშურებენ, რომ როგორმე პატარა ბიჭუნას დაეხმარონ.
ამის შემხედვარე, როგორ შეიძლება გული არ გაგითბეს, ჩვენი სკოლის საოცრად თბილი მოსწავლეების ასეთი გულისხმიერებით.
სანდროსთვის მთელი სკოლა დაირაზმა, განსაკუთრებით Iბ კლასის მოსწავლე (კლასის ხელმძღვანელი აზა ნაფეტვარიძე) გიორგი ლაღაძე, რომელმაც თავისი დიდი ხნის ნაგროვები თანხა მთლიანად სანდროს კეთილდღეობას შესწირა. აღნიშნულმა დიდი შემართება მისცა დანარჩენ მოსწავლეებს, დახმარების ხელი გაეწოდებინათ პატარა ბიჭუნასთვის.
ჩვენ, N1 საჯარო სკოლის მოსწავლეთა თვითმმართველობის სახელით ვისურვებთ, რომ საქართველოში არც ერთი გაჭირვებული აღარ გვყავდეს“, - ნათქვამია სკოლის მიერ მოწოდებულ ინფორმაციაში.