„მჯერა, რომ ასეთივე განსაკუთრებულ მომავალს შექმნით“- დაბა აბასთუმნის საჯარო სკოლის დირექტორი მე-12 კლასელებს სკოლის დამთავრებას ულოცავს
ადიგენის მუნიციპალიტეტის დაბა აბასთუმნის საჯარო სკოლის დირექტორი სვეტლანა ბოჩიკაშვილი მე-12 კლასელებს სკოლის დამთავრებას ულოცავს.
„ჩემო საყვარელო მე-12 კლასელებო!
გილოცავთ ცხოვრების ერთ-ერთ უმნიშვნელოვანეს მოვლენას სკოლის დამთავრებას.
თქვენ გაუძელით დიდ გამოწვევას, რაც გამოიწვია პანდემიამ. არ ჩაშლილა სასწავლო პროცესი, ეს საქართველოს განათლების, მეცნიერების და სპორტის სამინისტროს დიდი დამსახურებაა, რომ დღეს ყველამ დაძლიეთ საშუალო საფეხური. რომ არ გამოცხადდა აკადემიური წელიწადი. ასევე მინდა მადლობა გადავუხადო ჩვენს მასწავლებლებს გაწეული შრომისათვის.
თქვენ გამორჩეული თაობა ხართ, ვინაიდან 2019 წლის დეკემბერში ჩვენს სკოლას შეუსრულდა დაარსებიდან 100 წელი. ასეთი დღესასწაულის აღნიშვნა საუკუნეში ერთხელ ხდება და ზუსტად ამ დღესასწაულთან დაკავშირებით, თქვენ ხართ ჩვენი სკოლის ღირსეული კურსდამთავრებულები და მჯერა , რომ ასეთივე განსაკუთრებულ მომავალს შექმნით. თქვენ შეძელით და გადადგით წარმატებული ნაბიჯები და გადადიხართ ცხოვრების ახალ ეტაპზე. თქვენ უნდა შეცვალოთ საქართველო, მისი მომავალი უკეთესობისკენ. იმედია გააკეთებ სწორ არჩევანს.
მინდა მივულოცო მშობლებს დღევანდელი დღე და მადლობა გადავუხადო კარგი შვილების აღზრდისათვის..
მიყვარხართ და გეფერებით.
უფალი გფარავდეთ!“
დაბა აბასთუმნის საჯარო სკოლის დირექტორი სვეტლანა ბოჩიკაშვილი.