ხელვაჩაურის მუნიციპალიტეტის, სალიბაურის N2 საჯარო  სკოლის მეათე კლასის მოსწავლეებს, ლუკას ხოზრევანიძესა და კობა ხმალაძეს, წარმატებული სწავლისთვის პორტაბელური კომპიუტერები გადაეცათ.
კომპიუტერებით აჭარაში მცხოვრები 341 წარჩინებული მოსწავლე დაჯილდოვდა.
ახალგაზრდებს საჩუქრები აჭარის ავტონომიური რესპუბლიკის განათლების, კულტურისა და სპორტის მინისტრის პირველმა მოადგილემ, ჯემალ სურმანიძემ და ინფრასტრუქტურის განვითარების სააგენტოს დირექტორმა, ზვიად როსტომაშვილმა, მუნიციპალიტეტების ხელმძღვანელ პირებთან ერთად გადასცეს.
წარჩინებულ მოსწავლეებს კომპიუტერები საქართველოს განათლების, მეცნიერების, კულტურისა და სპორტის სამინისტროს საგანმანათლებლო და სამეცნიერო ინფრასტრუქტურის განვითარების სააგენტოს პროგრამის „ჩემი პირველი კომპიუტერის“ ფარგლებში გადაეცათ.
პროგრამა „ჩემი პირველი კომპიუტერი“ 2009 წლიდან წარმატებით ხორციელდება.
პროგრამის ბენეფიციარებად განისაზღვრნენ საჯარო სკოლის მოსწავლეები, რომლებმაც საბაზო საფეხური (მე-7, მე-8 და მე-9 კლასები) წარჩინებით დაამთავრეს და მათი საფეხურის ნიშანია 10 ქულა (დამრგვალების გარეშე).
პროგრამის „ჩემი პირველი კომპიუტერის“ მიზანია მოსწავლეთა მოტივაციის ამაღლება და ინფორმაციულ-საკომუნიკაციო ტექნოლოგიებზე დაფუძნებული სწავლა/სწავლების მეთოდების გაძლიერება.