წმიდა ანდრია პირველწოდებულის სახელობის გიმნაზიის მოსწავლეები სემინარს - „ევროკავშირი დეზინფორმაციის წინააღმდეგ“ დაესწრნენ
ხარაგაულის მუნიციპალიტეტის წმიდა ანდრია პირველწოდებულის სახელობის გიმნაზიის მოსწავლეები სტრატეგიული კომუნიკაციებისა და დეზინფორმაციის საკითხებზე ჩატარებულ სემინარს დაესწრნენ.
„ევროკავშირი დეზინფორმაციის წინააღმდეგ“ - ამ სახელწოდების მასშტაბურ საერთაშორისო კონფერენციას საქართველომ წელს პირველად უმასპინძლა.
ღონისძიება სტრატეგიული კომუნიკაციების კვირეულის ნაწილია, რომელიც სტრატეგიული კომუნიკაციებისა და დეზინფორმაციის საკითხებზე საზოგადოების ინფორმირების, ევროკავშირისა და აღმოსავლეთ პარტნიორობის ქვეყნებთან გამოცდილების გაზიარებასა და სახალხო დიპლომატიის ხელშეწყობაზე 18-22 ნოემბერს გაიმართა.
კვირეული ევროკავშირის საგარეო ქმედებათა სამსახურის, ევროკავშირის დელეგაციის, განვითარებისა და დემოკრატიის ცენტრისა (CDD) და სექტორი 3-ის ორგანიზებით, საქართველოს მთავრობასთან, პარლამენტთან, ნატოსა და ევროკავშირის შესახებ საინფორმაციო ცენტრთან პარტნიორობით ჩატარდა.
სტრატეგიული კომუნიკაციებისა და დეზინფორმაციის საკითხებზე ახალგაზრდებისთვის სემინარი გაიმართა. სემინარს აღმოსავლეთ პარტნიორობის ქვეყნებიდან ახალგაზრდა ევროპელი ელჩებისა და საქართველოს რეგიონების ევროკლუბების წევრები დაესწრნენ, სემინარს ასევე ესწრებოდნენ ეკოკლუბ „ხერგილის“ წევრები - კესო ჩხიკვაძე და ლიზი ლაცაბიძე.
ეკოკლუბელები აქტიურად ჩერთვნენ სხვადასხვა აქტივობებში, მიიღეს მნიშვნელოვანი ინფორმაცია და გაუზიარეს თავიანთი იდეები მსოფლიოს 15 ქვეყნის წარმომადგენელს.
სემინარი, რომელიც ევროკავშირის სტრატეგიული კომუნიკაციების ტრენერებმა ჩაატარეს, სექტორი 3-მა უმასპინძლა.
კვირეულის ფარგლებში, ასევე ჩატარდა ტრენინგი საქართველოს რეგიონებში მცხოვრები პედაგოგებისთვის, სასულიერო პირებისთვის, მრგვალი მაგიდა სამთავრობო სტრუქტურების სტრატეგიული კომუნიკაციებისა და საერთაშორისო ორგანიზაციების წარმომადგენლებისთვის.
„22 ნოემბერი ბევრი ახალი აღმოჩენის, ურთიერთობის, ცოდნისა და საერთშორიოს ურთიერთობების დამყარების დღედ დარჩა ეკოკლუბ „ხეგილის“ წევრებისთვის. ვიზიტიდან ჩამოსულმა ეკო-კლუბელებმა თავიანთი შთაბეჭდილებები გაუზიარეს დანარჩენ კლუბის წევრებს, ისაუბრეს შეხვედრის შესახებ და იმსჯელეს გარკვეულ საკითხებზე“,-აცხადებს სკოლის წარმომადგენელი.