ქობულეთის მუნიციპალიტეტის, ციხისძირის საჯარო სკოლის III კლასში ქართული ენისა და ლიტერატურის გაკვეთილი მშობელთა ჩართულობით ჩატარდა.
გაკვეთილის თემა აკაკი წერეთლის „ჩონგური“ იყო.
„აღზრდას სამი ფაქტორი განაპირობებს: სკოლა, ოჯახი და საზოგადოება. სასკოლო ცხოვრებაში მშობლის ჩართულობას განსაკუთრებული მნიშვნელობა ენიჭება.  მშობელთა ჩართულობა აღნიშნავს ერთობლივ  და უწყვეტ პასუხისმგებლობას მოსწავლეთა მიღწევებსა და სწავლის გაუმჯობესებაზე, როგორც შინ, ასევე სკოლაში. ის აერთებს მასწავლებელსა და მშობელს, რათა მათ ერთიანი ძალისხმევით შეუწყონ ხელი მოსწავლის აკადემიური მიღწევის გაუმჯობესებას. მშობლები და მასწავლებელი - ჩვენი შვილების უკეთესი მომავლისათვის“, - ნათქვამია სკოლის მიერ მოწოდებულ ინფორმაციაში.
ლექსის შესწავლამდე საინტერესო მაპროვოცირებელი აქტივობა ჩატარდა, აკაკი წერეთლის შემოქმედებისა და მოღვაწეობის შესახებ პრეზენტაცია გაიმართა.  ლექსის გაგება-გააზრების პროცესში კი ვიდეოჩართვა შედგა - სიმღერა „ჩონგური" მშობელმა შეასრულა.
სკოლის ინფორმაციით, მშობელთა აქტიურმა ჩართულობამ მოსწავლეთა  სიხარული გამოიწვია და სასწავლო პროცესი ეფექტიანი გახადა.