ზუგდიდის მუნიციპალიტეტის ჯუმის საჯარო სკოლის IX კლასის მოსწავლეთა საკლასო პროექტის - „ჯანსაღი საკვები პროდუქტი ხანგრძლივი სიცოცხლეა, გენმოდიფიცირებული - ხანმოკლე“ ფარგლებში, მოეწყო შეხვედრა სურსათის უვნებლობის სააგენტოს თანამშრომლებთან შორენა ტორუასა და სვეტლანა ნაჭყებიასთან.
პროექტის განმახორციელებელი გუნდის წევრებსა და სტუმრებს შორის. შეხევდრის მონაწილეებმა მიიღეს დეტალური ინფორმაცია გენმოდიფცირებული საკვებისა და ამოცნობის შესახებ.
შეხვედრა ჩატარდა სამოქალაქო განათლების პროგრამა „ მომავლის თაობის“ ფარგლებში“, პროგრამა ხორციელდება ამერიკული ორგანიზაცია PH international-ის მიერ ამერიკის შეერთებული შტატების საერთაშრისო განვითრების სააგენტოს (USAID) დაფინანსებით და საქართველოს განათელბისა და მეცნიერების სამინისტროს მხარდაჭერით.პროექტს სამეგრელო ზემო სვანეთის რეგიონში ახორციელებს ასოციაცია "ათინათი".