სოხუმის სახელმწიფო უნივერსიტეტის ენების ცენტრის ინიციატივით, გაიმართა პრეზენტაცია პროგრამაზე: „ანაზღაურებადი პრაქტიკა გერმანიაში.“
პროგრამა სტუდენტებს სთავაზობს ანაზღაურებად პრაქტიკას გერმანიის სხვადასხვა მიწაზე ტურიზმის ინდუსტრიაში, გერმანული ენის ცოდნის ამაღლების მიზნით.
აუცილებელი პირობაა გერმანული ენის ცოდნა მხოლოდ A1-A2 დონეზე! პროგრამა უზრუნველყოფს უფასო საცხოვრებელსა და კვებას მაღალბიუჯეტიან სასტუმროში!
აუდიტორიას მიესალმა და ევროპული განათლების პრიორიტეტებზე ისაუბრა სსუ-ის რექტორის მრჩეველმა სტრატეგიულ საკითხებში, პროფესორმა ვახტანგ ანთიამ.
პროექტი სტუდენტების წინაშე წარადგინა ამ პროგრამის კოორდინატორმა, სსუ-ის ენების ცენტრის მთავარმა სპეციალისტმა, გერმანისტმა ნანა ედიშერაშვილმა.
აუდიტორიას თავისი გამოცდილება გაუზიარეს ამ პროგრამაში მონაწილე სსუ-ის სტუდენტებმა: გიორგი ბერუაშვილმა, ლელა რუსიამ და ლია ხვედელიძემ.
პრეზენტაციას ესწრებოდნენ სტუმრები:ევროპული ენების ინსტიტუტის პრეზიდენტი ჰერალდ ქრისტიან ჰორნუნგი, პროგრამის ხელმძღვანელი, ევროპული ენების ინსტიტუტის დირექტორი თეა ფეტელავა, სამედიცინო უნივერსიტეტის ენების ცენტრის დირექტორი, პროფესორი ნინო აბრალავა, სსუ-ის ენების ცენტრის უფროსი, პროფესორი მაია დარასელია, ასევე სსუ-ის სტუდენტები და აკადემიური პერსონალი.
ღონისძიების დასასრულს, რექტორის მრჩეველმა, პროფესორმა ვახტანგ ანთიამ და პროგრამის ხელმძღვანელმა, ევროპული ენების ინსტიტუტის დირექტორმა, თეა ფეტელავამ მადლობა გადაუხადეს სსუ-ში პროგრამის კოორდინატორს, ნანა ედიშერაშვილს და სსუ-ის ენების ცენტრს პროგრამის განვითარებაში შეტანილი წვლილისთვის.
ამ ტიპის პროგრამების იმპლემენტაციისა და მათში სსუ-ის სტუდენტების აქტიური ჩართულობის მიზნით, სსუ-ს რექტორის, პროფესორ ზურაბ ხონელიძის მითითებით, მიღებულ იქნა გადაწყვეტილება, რომ უნივერსიტეტის ბაზაზე, ენების ცენტრში შეიქმნას სასერტიფიკატო კურსები - თავდაპირველად გერმანულ და ინგლისურ ენებში.
პროგრამით დაინტერესებულმა სტუდენტებმა დამატებითი ინფორმაციისთვის უნდა მიმართონ სსუ-ს ენების ცენტრის მთავარ სპეციალისტს, პროგრამის კოორდინატორს, ნანა ედიშერაშვილს. სსუ-ის I კოპრუსი, ოთახი 206, საკონტაქტო ტელეფონები: 2 54 14 11.