„გაცნობებთ, რომ ევროპულ სკოლაში გამოცხადდა საგანგებო სიტუაცია. სკოლის შენობებიდან მოსწავლეთა ევაკუაცია დაწყებულია, მოსწავლეთა უსაფრთხოება დაცულია, გთხოვთ, მოაკითხოთ თქვენს შვილს“, - ეს შეტყობინება დღე, 16 აპრილს, ნაშუადღევს „ევროპული სკოლის“ მოსწავლეთა მშობლებმა მიიღეს.
როგორც etaloni.ge-ს ერთ-ერთმა მშობელმა მიაწოდა ინფორმაცია, მსგავსი ფაქტი პირველი არ გახლავთ: „რამდენჯერმე განმეორდა ასეთი რამ... არც კი ვიცით, რა ვიფიქროთ... სკოლას არ აქვს უფლება, რეაგირება არ მოახდინოს.
ამჟამად, მიმდინარეობს ევაკუაცია - მხოლოდ ეს ვიცით, დანარჩენს იმედია გამოძიება დაადგენს, სკოლამ უკვე მიმართა შესაბამის სამსახურებს, მე კი, როგორც მშობელი ვნატრობ, შეტყობინება აღმოჩნდეს ცრუ“.
ასეთ დროს, თითოეული ადამიანი მართლაც ფიქრობს იმაზე, რომ ანონიმური შეტყობინება აღმოჩნდეს ცრუ, თუმცა ისიც გასათვალისწინებელია, რომ ამ მიმართულებით კანონი გამკაცრდა, რაზეც etaloni.ge უკვე წერდა - 112-ში არასრულწლოვნის ცრუ ზარისთვის მშობელი დაჯარიმდება - ცვლილებები 1-ელი აპრილიდან ამოქმედდა
ევროპულ სკოლაში შექმნილი „საგანგებო სიტუაციის“ შესახებ დეტალების დასაზუსტებლად დირექტორთან დაკავშირება ვცადეთ, თუმცა ჩვენს ზარს არ უპასუხა და თუ სკოლა ისურვებს დამატებით კომენტარის გაკეთებას, საგანმანათლებლო დაწესებულების პოზიციას უცვლელად წარმოგიდგენთ.