არიფ ალიევის სახელობის ბოლნისის მუნიციპალიტეტის სოფელ ტალავერის N1 საჯარო სკოლაში მასწავლებელთა კონფერენცია გაიმართა.
6 ივლისს, სკოლამ უმასპინძლა არაქართულენოვანი სკოლების ქართული ენის მასწავლებლების გამოცდილების გაზიარების კონფერენციას, რომლის ინიციატორი და ორგანიზატორი იყო სკოლის ქართული ენის მენტორი მასწავლებელი ნინო ბერიანიძე.
კონფერენციაში 4 მუნიციპალიტეტის თერთმეტმა მასწავლებელმა წარადგინა მოხსენება სხვადასხვა საინტერესო თემაზე სამი მიმართულებით:
1. აკადემიური პროცესის მართვის და საგნის სწავლების გაუმჯობესება-გამრავალფეროვნების კონკრეტული გამოცდილებები გაკვეთილებზე სამოქალაქო თამაშების, დიფერენცირებული, ანიმაციების, სხვა სახალისო თამაშების, სქემების გამოყენებით.
2. თანამშრომლობითი კულტურის მხარდამჭერი აქტივობები კათედრის წევრებსა და სხვადასხვა კათედრებს შორის.
3. არაფორმალური განათლების დახმარებით, მრავალფეროვნების, გენდერული თანასწორობისა და პროფესიული ორიენტაციის ხელშეწყობის კონკრეტული მაგალითები.
კონფერენცია მეტად საინტერესოდ წარიმართა. პედაგოგებმა ერთმანეთს გაუზიარეს ცოდნა, გაიზიარეს საუკეთესო გამოცდილება და ახალი მიზნებიც დასახეს.
„შეხვედრის დასასრულს, მონაწილეების მიერ გამოხატული დადებითი უკუკავშირი და დასახული გეგმები იმედს გვაძლევს, რომ ჩვენი სკოლა კიდევ არაერთხელ უმასპინძლებს მსგავს კონფერენციებსა თუ სამუშაო შეხვედრებს“,- აღნიშნავენ სკოლაში.