ახალქალაქის მუნიციპალიტეტის სოფელ არაგვის საჯარო სკოლის პედაგოგები მოსწავლეებს საინტერესო და მათ სურვილებს მორგებულ სასწავლო პროცესს სთავაზობენ
ამის დასტურია,  24 მაისს, მე-4 კლასში ჩატარებული ღია გაკვეთილი, რომელიც  სომხური ენის მასწავლებელმა ჰაიკანუშ გადიანმა ჩაატარა და რომლის თემაც იგავ-არაკები გახლდათ.
მოსწავლეებმა, სკოლაში სომხურ ენაზე თეატრალურად წარმოადგინეს მსოფლიო მეიგავეების იგავ-არაკები: ვარდან აიგეგცის „დათვი, მელა და მგელი“, ეზოპესა და მათეს სახარებიდან იგავ-არაკები
როგორც სკოლაში გვიყვებიან, მოსწავლეებმა შეისწავლეს თუ რა არის არაკი და  რას გვასწავლის. მათ კარგად გაიაზრეს არაკის დიდაქტიკური მნიშვნელობა და მათი ასაკის შესაბამისად ითამაშეს როლები.
სკოლაში ისიც დასძინეს, რომ ასეთი გაკვეთილები საინტერესოს ხდის სასწავლო პროცესს და მოტივაციას ჰმატებს მოსწავლეებს.
სკოლის დირექცია და მშობლები მადლობას უხდიან სომხური ენის მასწავლებელს ჰაიკანუშ გადიანს საინტერესო და სახალისო სასწავლო აქტივობის მოწყობისთვის.