ოტია იოსელიანის სახელობის ქალაქ წყალტუბოს N1 საჯარო სკოლის სასკოლო საზოგადოება აქტიურობას არც უქმე დღეებში წყვეტს.
ახლა, როდესაც სასწავლო პროცესი, უქმეების გამო, შეწყვეტილია, წყალტუბოს N1 საჯარო სკოლაში პედაგოგები და მოსწავლეები ახმაურდნენ.
სასკოლო პროექტის - „მისდიე სპორტს, იყავი ჯანმრთელი“ ფარგლებში, სკოლის დირექციამ ორი სპორტსმენის: ძალოსნობაში საქართველოს ჩემპიონის - ლუკა ქაშიბაძისა და ძალოსნობაში ევროპის ჩემპიონის - მარიამ მაისურაძის სახელობის სპორტული დარბაზების გახსნა გადაწყვიტა.
რატომ მაინცდამაინც არდადეგების პერიოდში? - ამ კითხვას სკოლაში შემდეგნაირად პასუხობენ: „იმიტომ, რომ ჩვენი სკოლის კურსდამთავრებულებს - ლუკასა და მარიამს ვარჯიშები და შეკრება 9 მაისიდან ეწყებათ. ისინი მხოლოდ სააღდგომოდ იყვნენ მშობლიურ ქალაქში სტუმრად“.
აღნიშნული სპორტული დარბაზი საზეიმო ვითარებაში გაიხსნა. სკოლის მოსწავლეები მათ სპორტული ცეკვით, მხიარულებითა და ფრენბურთის შეჯიბრით შეხვდნენ. სპორტსმენმა კი სკოლას, მადლობის ნიშნად, ფრენბურთის ბურთები უსახსოვრეს.
სკოლაში საპატიო სტუმრად იმყოფებოდნენ: სპორტული გაერთიანების ხელმძღვანელი - ირაკლი კუჭავა, სპორტული გაერთიანების ძალოსნობის დამსახურებული მწვრთნელი - გურამ მამიაშვილი, სკოლის პედაგოგები და სპორტსმენების ახლობლები.
სკოლის დირექტომა ფაქიზო ფანჩულიძემ დადებითად შეაფასა დღე და სტუმრებს სამახსოვრო საჩუქრები - მოსწავლეთა ხელთნაკეთი ნივთები, გადასცა. დირექტორმა სპორტსმენებსა და სკოლას სამომავლო წარმატებები უსურვა.
„ეს დღე იყო ნათელი მაგალითი იმისა, რომ პირველი საჯარო სკოლის დირექცია და პედაგოგები ხელს ვუწყობთ სპორტის პოპულარიზაციასა და ჯანსაღი ცხოვრების წესის დამკვიდრება-ხელშეწყობას“,- ამბობენ სკოლაში.