ბოლნისის კერძო სკოლა „დავითიანის“ პედაგოგები პროფესიულ განვითარებაზე აქტიურად ზრუნავენ, ამ მიზნით კი სხვადასხვა საგანმანათლებლო პროექტებსა და ღონისძიებებში აქტიურად მონაწილეობენ.
ამჯერად, სკოლის მასწავლებლებმა პროექტის - „კრეატიულობა და ინტელექტუალური საკუთრების სწავლება საქართველოს სკოლებში“, ფარგლებში გადამზადების პროგრამა გაიარეს.
მასწავლებლებმა ინტელექტუალური საკუთრების საფუძვლები შესწავლეს.
პროექტი - „კრეატიულობა და ინტელექტუალური საკუთრების სწავლება საქართველოს სკოლებში“ დასრულდა. საქართველოს ინტელექტუალური საკუთრების ეროვნული ცენტრის და ევროკავშირის ინტელექტუალური საკუთრების უწყების (EUIPO) მიერ ორგანიზებული პროექტი მიზნად ისახავდა სასკოლო განათლებაში ინტელექტუალური საკუთრების სწავლების დანერგვას.
მასწავლებლების გადამზადების პროგრამა მოიცავდა ინტელექტუალური საკუთრების საფუძვლების შესწავლასა და პრაქტიკულ მეცადინეობებს. პროექტი ითვალისწინებდა, აგრეთვე, მასწავლებლების უზრუნველყოფას ქართულ ენაზე გამოცემული გზამკვლევით, გაკვეთილების გეგმებით, წიგნებით, ბროშურებით, სამაგიდო თამაშებითა და სხვა საჭირო ნივთებით.