ბათუმის ელიტურმა სკოლა „გორდამ“ საგანმანათლებლო პროექტის - „ჰუმანური საქართველოს“ ეგიდით, ჰუმანური პედაგოგიკის ფუძემდებელს, აკადემიკოს შალვა ამონაშვილს უმასპინძლა.
მან, არაფორმალური განათლების ფარგლებში, სკოლის თინეიჯერებთან შეხვედრა გამართა, რომელიც კითხვა-პასუხის რეჟიმში წარიმართა. სტუმარმა  მე-2 კლასის მოსწავლეებს სახალისო მასტერკლასი ჩაუტარა.
გარდა ამისა, იქვე, სასკოლო სივრცეში, სახალისო ქიმიური ცდები ჩატარდა - რეპტილიების მკვლევარის, მეათეკლასელი სანდრო ხახვას საინტერესო პრეზენტაცია, მოეწყო სასკოლო კლუბებისა და არტსალონის წევრების ნამუშევრების (თექა, ბატიკა, გობელენი, ფარდაგი), მოსწავლეთა და პედაგოგთა კალიგრაფიული ნიმუშებისა და ნახატების გამოფენა.
ყველა აქტივობამ უდიდესი წარმატებით ჩაიარა, სკოლამ საპატიო სტუმარს ღირსეულად უმასპინძლა.
„თინეიჯერებისათვის სახალისოდ წარიმართა ამონაშვილის აკადემიის წარმომადგენლების: პაატა და თამრიკო ამონაშვილების სალექციო და პრაქტიკული მეცადინეობა, ამომწურავი პასუხი გაეცა მოსწავლეების მიერ დასმულ ყველა შეკითხვას.
გაზაფხულზე, გორდას პედაგოგების, მოსწავლეებისა და მათი მშობლების წარმომადგენლობითი დელეგაცია, საპასუხო ვიზიტით, მზიან ბუშეტში, ამონაშვილების აკადემიაში გამართავს მორიგ შეხვედრას მსოფლიოში სახელგანთქმულ პედაგოგთან, აკადემიკოს შალვა ამონაშვილთან“,- აღნიშნავენ სკოლაში.