შეფასებისა და გამოცდების ეროვნული ცენტრის თანამშრომლები 2023 წლის საინფორმაციო შეხვედრებს აბიტურიენტებსა და პედაგოგებთან საქართველოს სხვადასხვა რეგიონში მართავენ.
ამჯერად ღია კარის დღე მარნეულის მუნიციპალიტეტის სკოლების მეთორმეტეკლასელებისათვისა და პედაგოგებისათვის ჩატარდა. შეხვედრაზე ცენტრის თანამშრომლებმა 2023 წლის გამოცდების სიახლეებთან, საგამოცდო პროცედურებთან და რეგისტრაციასთან დაკავშირებით ისაუბრეს. შეხვედრა კითხვა-პასუხის ფორმატში გაიმართა, გამოცდებში მონაწილეებმა მიიღეს რეკომენდაციები, რომლებიც უნდა გაითვალისწინონ როგორც გამოცდებამდე, ასევე ტესტირების მიმდინარეობისას.
ღია კარის დღეზე აბიტურიენტებმა ამომწურავი ინფორმაცია მიიღეს ქართულ ენაში მომზადების საგანმანათლებლო პროგრამის შესახებ. ასევე, ინფორმაცია იმ რესურსებთან დაკავშირებით, რომლებიც განთავსებულია ცენტრის ვებგვერდზე: www.naec.ge
შეფასებისა და გამოცდების ეროვნული ცენტრი ღია კარის დღეების გამართვას მომავალშიც გააგრძელებს.