რა გამოწვევების წინაშე დააყენა კოვიდ-პანდემიამ და რა ასწავლა ონლაინ სწავლებამ; როგორ დაახასიათებდა 2020 წელს და რაზე ფიქრობს ყველაზე ხშირად - ამ და სხვა საკითხებზე etaloni.ge ადიგენის მუნიციპალიტეტის, აბასთუმნის საჯარო სკოლის დირექტორის, ქეთევან ობოლაშვილის ბლიც-ინტერვიუს გთავაზობთ:
- სწავლა-სწავლების პროცესის განმახორციელებელი ინსტიტუცია, რომელიც ორიენტირებულია მოსწავლის წარმატებასა და ცხოვრებაში დამკვიდრებაზე. პიროვნების ჩამოყალიბებასა და მრავალმხრივი უნარების განვითარებაზე.
- სიხარულს, სიმშვიდეს, ფართო აზროვნების უნარს, შესაძლებლობას, ვიცხოვროთ თავისუფლად.
- ცოდნა, ცოდნის გამოყენება, სოციალურ გარემოსთან მორგება, კონკრეტულობა და ნაკლები ფიქრი.
- ორიენტირებული გახლდით სწავლაზე. მქონდა ჩემი მიზანი, გავმხდარიყავი პედაგოგი... ვცდილობდი, მესწავლა ისე, არ შემეწუხებინა სხვა... მივიღე მუსიკალური განათლება, ვისწავლე ფორტეპიანო და ფანდური. ვმღეროდი ქართული ხალხური სიმღერების გუნდში, ვმონაწილეობდი სხვადასხვა ღონისძიებაში... ვისწავლე კერვა და დღესაც ვაგრძელებ ამ საქმიანობას, როგორც მოხალისე.
- ჩემს თავს სხვა კუთხიდან შევხედო, შევაფასო უცხო თვალით და ვიყო ობიექტური.
- რომ მეც ვიყავი მოსწავლე, მეც ვიყავი პედაგოგი და როგორც დირექტორს ყველაზე მეტი მომეთხოვება...  ადვილად არასოდეს, არაფრისთვის მიმიღწევია და თითოეული წინგადადგმული ნაბიჯი მრავალი თეთრად გათენებული ღამისა და დიდი შრომის შედეგია.
- იყო მომთხოვნი საკუთარი თავისადმი; ასევე თავდაჯერებულობა, პროფესიული ურთიერთობები და საქმის სიყვარული... რაც მთავარია, გრძნობდე ცხოვრებისგან ხალისს, სითბოსა და სიყვარულს.