„ჯანსაღი წესის პოპულარიზაცია სკოლაში“ - წყალტუბოს მუნიციპალიტეტის სოფელ ბანოჯის საჯარო სკოლის სამოქალაქო კლუბისა და მე-10 კლასის ერთობლივი მუშაობით პროექტი განხორციელდა. მოსწავლეებმა 7 აპრილი ორმაგად აღნიშნეს. მათ ყველას მიულოცეს ხარების დღესასწაული, პროექტი კი ჯანმრთელობის საერთაშორისო დღეს მიუძღვნეს.
„7 აპრილს ქართული მართმადიდებლური ეკლესია ხარების ბრწყინვალე დღესასწაულს, ხოლო მსოფლიო ჯანმრთელობის საერთაშორისო დღეს აღნიშნავს. ბანოჯის საჯარო სკოლის სამოქალაქო კლუბი „ნორჩი დემოკრატები“ ყველა მართლმადიდებელს ულოცავს ამ რელიგიურ თარიღს და ყველა ადამიანს უსურვებს ჯანმრთელობას.
მსოფლიო ჯანდაცვის ორგანიზაცია 1948 წლის 7 აპრილს დაარსდა, რომელიც ყოველი წელს ცდილობს, რომელიმე ერთი დაავადების შესახებ მოსახლეობაში ცნობიერება აამაღლოს და ჯანდაცვის პრობლემებს საერთაშორისო ყურადღება მიაპყროს.
წლევანდელი ჯანმრთელობის მსოფლიო დღე კი ფოკუსირებულია ადამიანის ჯანმრთელობის ყველა უფლებაზე.
სამოქალაქო კლუბისა და მე-10 კლასის ერთობლივი მუშაობით დაიგეგმა და განხორციელდა პროექტი „ჯანსაღი წესის პოპულარიზაცია სკოლაში“, რომლის ფარგლებშიც განხორციელდა სპორტული და მხიარული აქტივობები: მკლავჭიდი, ცეკვა სკამების გარშემო, თოკის გაწევა და სხვა.
სკოლის დირექტორმა ქალბატონმა ნინო წილოსანმა მადლობა გადაუხადა სასწავლო საზოგადოებას და ღონისძიების ხელმძღვანელს ნინო კახნიაშვილს ჯანსაღი თანამშრომლობისა და შესანიშნავი ღონისძიების ჩატარებისათვის“,-აღნიშნავს სკოლის წარმომადგენელი.