დღეს ''ეტალონის'' გრანდიოზული ფინალია.
ინტელექტ-შეჯიბრის მონაწილეები უკვე გამოცხადნენ ბათუმის საზაფხულო თეატრში, სადაც ფინალური ღონისძიება-კონკურსი გაიმართება.
ინტელექტ-შეჯიბრის ფინალისტები ამ წუთებში რეგისტრაციას გადიან, თითოეულ მათგანს ეტყობა ღელვა.
როგორც თავად აღნიშნავენ, ეს მათ ცხოვრებაში ძალიან მნიშვნელოვანი დღეა.
რუსუდან ბარამიძე, ''ხელვაჩაურის ეტალონი მოსწავლე'':
''გრანდიოზული დღეა, ვფიქრობ, რომ მსგავსი პროექტები აუცილებლად უნდა არსებობდეს. ძალიან ბედნიერი ვარ, რომ ამ პროექტში ვიღებ მონაწილეობას. იმედი მაქვს, გავიმარჯვებ. ძალიან ვღელავ, ძალიან საპასუხისმგებლო დღეა, ჩემი მუნიციპალიტეტი უნდა წარვადგინო და ვასახელო.''
გიორგი გორდეზიანი ''ამბროლაურის მუნიციპალიტეტის ეტალონი მოსწავლე'' :
''ძალიან ვღელავ. გამარჯვების შანსი ვფიქრობ, რომ ყველას თანაბრად აქვს. ნამდვილად რთული იქნება გამარჯვება. ძალიან კარგი დღეა, მზიანი, ნათელი.''
ნოდარ ნებუნიშვილი,  ''მთაწმინდის ეტალონი მოსწავლე'':
''თბილისიდან ჩამოვედი. ამხელა გზა გამოვიარე, მჯერა რომ გამარჯვებისთვის მეყოფა ძალები და დავარწმუნებ ყველას, რომ მე შემიძლია ''საქართველოს ეტალონი მოსწავლე'' გავხდე.''
დეა ხარატიშვილი, ''ჩუღურეთის ეტალონი მოსწავლე'':
''ძალიან მნიშვნელოვანი დღეა, ძალიან ვღელავ. იმედი მაქვს, გავიმარჯვებ.''
ქეთი შენგელია, ''ბათუმის ეტალონი მოსწავლე'':
''რა თქმა უნდა, ძალიან ვღელავ. უმნიშვნელოვანესი დღეა ჩემს ცხოვრებაში. გამარჯვების იმედი მაქვს.''
სოფი ყარალაშვილი, ''სიღნაღის ეტალონი მოსწავლე'':
''ძალიან მნიშვნელოვანია ჩემთვის ფინალში მონაწილეობა. დარწმუნებული ვარ, ყველა ძალიან ძლიერი ფინალისტია. ვფიქრობ, დღეს ვინც გაიმარჯვებს ნამდვილად ღირსეული ''ეტალონი მოსწავლე'' იქნება. ყველას წარმატებას ვუსურვებ, არ ვღელავ და მიხარია ამ პროექტში მონაწილეობა.''
შეგახსენებთ, რომ დღეს ''ეტალონის'' ფინალია. საპრიზო ადგილების მფლობელებს ფულადი პრიზები და საჩუქრები გადაეცემათ.
ღონისძიების პარტნიორებია: ქალაქ ბათუმის მერია და საქართველოს პარლამენტის რეგიონული პოლიტიკისა და თვითმმართველობის კომიტეტი.