„დედა ყვავილს ჰგავს, ნაზ მინდვრის ყვავილს,
მაგრამ იაა ყველაზე მეტად,
დედის გარეშე ცივია სახლი,
რადგან თვით მზეა ამქვეყნად დედა!“- ეს სიტყვები ლაიტმოტივად გასდევდა ემოციური, თბილი და სიყვარულით აღსავსე  ღონისძიებას, რომელიც ქართული ენისა და ლიტერატურის მასწავლებლის - ნანა გოგოჭურის ხელმძღვანელობითა და მე-5 და მე-6 კლასელების მონაწილეობით გაიმართა.
„3 მარტი - ეს არის  სიმბოლური დღე  დედაშვილობისა, გრძნობისა, რომელსაც სამყაროში არასდროს ექნება დასასრული, რადგან ის მარადიულია.  ეს არის  დღე, რომელიც საშუალებას გვაძლევს  ხმამაღლა, საჯაროდ, მოვეფეროთ დედებს და მადლობა გადავუხადოთ უპირობო სიყვარულის, ზრუნვის, გათენებული ღამეებისა და  შვილებზე დაუსრულებელი ფიქრისთვის. დედაშვილობა მუდმივად გვარწმუნებს, რომ არ არსებობს გადაულახავი სიძნელეები და დაბრკოლებები.  დედა შვილისთვის მიწიერი ღმერთია სიცოცხლის უკანასკნელ ამოსუნთქვამდე!“,- აღინიშნა ღონისძიებაზე.
მოსწავლეებმა არც პედაგოგები დაივიწყეს,  ისინი ხომ, გარკვეულწილად, მშობლის როლს ირგებენ  თავიანთი მოწაფეების მიმართ.
ღონისძიებაზე მოსწავლეებმა წაიკითხეს ლექსები, ცნობილი ადამიანების მიერ დედებისადმი მიძღვნილი ფრაზები, შეასრულეს სიმღერები დედაზე, ულამაზესი ცეკვითაც მიულოცეს და სამახსოვროდ სიმბოლური საჩუქრებიც გადასცეს.
„ღონისძიება ემოციური გახლდათ. ამ დღემ კიდევ ერთხელ დაგვაფიქრა როგორც მშობლები, ისე შვილები, დედაშვილობის სასიამოვნო  და საპასუხისმგებლო ტვირთზე, დედის როლის მნიშვნელობის გააზრებაზე. ვულოცავთ ყველა დედას ამ ულამაზეს დღესასწაულს და ბედნიერ, იმედიან ცხოვრებას ვუსურვებთ თავიანთ შვილებთან და ოჯახებთან ერთად!“,- აღიშნავენ სკოლაში.