„ჯუზეპე ვერდის შემოქმედება და ბიოგრაფია“ - წყალტუბოს N4 სკოლის VI კლასში, მუსიკაში საინტერესო საჩვენებელი გაკვეთილი ჩატარდა
წყალტუბოს N4 საჯარო სკოლაში სასწავლო წელი მრავალფეროვანი, შემეცნებითი და საინტერესო აქტივობებითაა დატვირთული. პედაგოგები მოსწავლეებს მათ ინტერესებზე მორგებულ საგაკვეთილო პროცესს სთავაზობენ.
ამჯერად, VI კლასში ჩატარდა საჩვენებელი გაკვეთილი მუსიკაში, თემაზე - „ჯუზეპე ვერდის შემოქმედება და ბიოგრაფია“.
საგნის პედაგოგი ხათუნა იობაშვილი, დამრიგებელი კი ფატმან თუთბერიძე გახლავთ.
გაკვეთილი დატვირთული იყო სხვადასხვა აქტივობით, ვიდეოპრეზენტაციითა და პოსტერებით.  მოსწავლეებმა კლასში ასევე წარადგინეს თავიანთი ნამუშევრები - ჯუზეპე ვერდის პორტრეტები.
საგაკვეთილო პროცესში, როგორც გვიყვებიან, ყველა მოსწავლე აქტიურად იყო ჩართული.
მათ საინტერესოდ განიხილეს ჯუზეპე ვერდის ოპერები: „აიდა“ და „ნაბუქო“. მოსწავლეებმა: ბარბარე ფანცხავამ, ქრისტინე ვარდანიძემ, გაბრიელ დადუნაშვილმა, ანა იობიძემ, მურთაზ კიკალიამ, თეკლა ბენიძემ, ისაუბრეს ოპერების შექმნის დეტალებსა და შინაარსზე.
საჩვენებელ გაკვეთილს ესწრებოდა დირექტორი მაია ქობულია, დირექტორის მოადგილე გურამ ჩიხლაძე და კლასის ხელმძღვანელი ფატი თუთბერიძე.
„მათ აღნიშნეს ბავშვების სიღრმისეული ცოდნა მუსიკის ისტორიაში და რაოდენ საინტერესო და აუცილებელია ვიცნობდეთ მუსიკის კორიფეებს“, - აღნიშნავენ სკოლაში.
მსგავსი გაკვეთილები და აქტივობები მოსწავლეთა მრავალმხივ განვითარებასა და მოტივაციის ამაღლებას უწყობს ხელს.