ქუთაისის N40 საჯარო სკოლას არაერთი წარმატებული და წარჩინებული ახალგაზრდა აღუზრდია, მათი მიღწევები კი სკოლისთვის საამაყო და სასიხარულოა.
სკოლა მოხარულია გვამცნობს, რომ 13 თებერვალს, სკოლის 2022 წლის წარჩინებულ კურსდამთავრებულებს საზეიმო ვითარებაში გადაეცათ ოქროსა და ვერცხლის მედლები.
ოქროსმედალოსნები არიან - ვასო ადეიშვილი, საბა ამაღლობელი, მარიამ ბენდელიანი, საბა გურეშიძე, თეკლა კბილაძე, ლუკა ლეჟავა, ანა ჟორჟოლიანი და მეგი ჩიხლაძე.
ვერცხლის მედლებით კი დაჯილდოვდნენ - ანა თუთაშვილი, ლიზი თუთაშვილი, ლერი წიქორიძე, კლასის დამრიგებლები: დარეჯან ნემსაძე, მარინა გოროზია და შორენა კოხრეიძე.
აღსანიშნავია, რომ საზეიმო ღონისძიებას ესწრებოდნენ: ბექა ქებულაძე - ქალაქ ქუთაისის მუნიციპალიტეტის საკრებულოს კულტურის, განათლების, ახალგაზრდობის საქმეთა და სპორტის კომისიის თავმჯდომარე; მაია ცქიტიშვილი - ქუთაისის საგანმანათლებლო რესურსცენტრის ხელმძღვანელის მოვალეობის შემსრულებელი; ნინო ტყეშელაშვილი- ნიკეას უბნის ტერიტორიული ორგანოს, მუნიციპალიტეტის თავმჯდომარე და მუნიციპალიტეტის თანამშრომელი; საშუალო საფეხურის მოსწავლეთა თვითმმართველობის წარმომადგენლები, პედაგოგები და მშობლები.
როგორც სკოლაში გვიყვებიან, ღონისძიება მიჰყავდა სკოლის დირექტორს - ნინო ვარდოსანიძეს, მან ღონისძიების სტუმრებს ასპარეზი დაუთმო, რათა წარჩინებული კურდამთავრებულებისთვის პირადად გადაეცათ ოქროსა და ვერცხლის მედლები.
სკოლის საპატიო სტუმრებმა აღნიშნეს მოსწავლეებისა და საგნის მასწავლებლების ფასდაუდებელი შრომა და ამის საუკეთესო შედეგი. მათ წარჩინებულ კურსდამთავრებულებს უსურვეს შემდგომი წარმატებები სწავლასა და საზოგადოებრივ ცხოვრებაში, თავიანთი ცოდნისა და უნარების გამოყენება სამშობლოს საკეთილდღეოდ.
მოსწავლეებმა მადლობა გადაუხადეს სკოლის დირექციასა და საგნის მასწავლებლებს, მშობლებს გაწეული შრომისათვის და დაჰპირდნენ, რომ ყოველთვის ასახელებენ მშობლიურ სკოლას, რომელსაც უკავშირდება მათი ბავშვობის ძვირფასი და დაუვიწყარი მოგონებები. ასევე აღნიშნეს, რომ მათთვის დიდი პატივია სკოლის სტუმრების გარემოცვაში საზეიმო ვითარებაში დაჯილდოება, ეს დღე მათ მუდამ ემახსოვრებათ.