ჩოხატაურის მუნიციპალიტეტის სოფელ იანეულის საჯარო სკოლაში დაიწყო ევროპის სპორტის კვირეული დევიზით - „ვისწავლოთ გამარჯვება“.
სკოლაში ცხოვრების ჯანსაღი წესისა და სპორტული ცხოვრების პოპულარიზაციას მნიშვნელოვანი ყურადღება ექცევა, შესაბამისად მოსწავლეები, სპორტის მასწავლებლის - ზვიადი კეკელიძის ხელმძღვანელობით, სხვადასხვა სპორტულ ღონისძიებებში მონაწილეობენ. ამჯერადაც, მოზარდები პედაგოგის თაოსნობით მასშტაბურ სპორტულ ღონისძიებას შეუერთდნენ. სკოლაში არაერთი სპორტული აქტივობა გაიმართა.
ევროპის სპორტის კვირეული არის, ევროკავშირის ქვეყნებისა და ევროსაბჭოს ოთხი ქვეყნის ჩართულობით ორგანიზებული, მასობრივი სპორტული ღონისძიებების კვირეული.
ევროპის სპორტის კვირეულის მონაწილეთა 90%, როგორც ევროპის ქვეყნებში, ისე საქართველოში არიან სკოლები, მოსწავლეები და პედაგოგები.სასკოლო სპორტის კვირეული 25 სექტემბრიდან 29 სექტემბრის ჩათვლით გაიმართება.
„სასკოლო სპორტის კვირეულში უნდა ჩავერთოთ ყველა, რადგან ეს მარტივი, მაგრამ ძალზედ მნიშვნელოვანია!“,- აღნიშნავენ სკოლაში.