მერისისა და დაბა ქედის საჯარო სკოლების სამოქალაქო კლუბის წევრები ნატოსა და ევროინტეგრაციის საკითხებზე გამართულ საგანმანათლებლო შეხვედრას დაესწრნენ
ფრიდონ თურმანიძის სახელობის ქედის მუნიციპალიტეტის სოფელ მერისისა და დაბა ქედის საჯარო სკოლების სამოქალაქო კლუბის წარმომადგენლებს საგარეო საქმეთა სამინისტროს ნატოსა და ევროკავშირის შესახებ საინფორმაციო ცენტრმა უმასპინძლა.
მათ მოსწავლეთათვის ღია კარის დღე მოაწყვეს.
როგორც სკოლაში გვიყვებიან, შეხვედრაზე საინფორმაციო ცენტრის დირექტორის მოადგილემ  - ირინა შამილაძემ, მოსწავლეებს ცენტრის საქმიანობის პრიორიტეტები გააცნო და განსაკუთრებული აქცენტი ორგანიზაციის  ახალგაზრდებისთვის შეთავაზებულ პროექტებზე გააკეთა.
„მომხსენებელმა ჩრდილოატლანტიკური ალიანსის შექმნისა და განვითარების ისტორიის, ნატო-საქართველოს ურთიერთობებისა და თანამშრომლობის მექანიზმების შესახებ წარადგინა პრეზენტაცია. შეხვედრაზე ასევე, საქართველოს ევრო-ატლანტიკური ინტეგრაციის პროცესის გარშემო გავრცელებული დეზინფორმაციული ნარატივები განიხილეს“, - აღნიშნავენ სკოლაში.
შეხვედრა საინტერესო იყო და ის, როგორც სკოლაში გვეუბნებიან, აქტიური დისკუსიის რეჟიმში წარიმართა.
„მონაწილეებს საინფორმაციო ცენტრის გამოცემული საინფორმაციო მასალები გადაეცათ“, - აღნიშნავენ სკოლაში.
მსგავსი შეხვედრები მოსწავლეთა მრავალმხრივ განვითარებას ხელს უწყობს.