ჟიული შარტავას სახელობის რუსთავის N4 საჯარო სკოლის, IX კლასის მოსწავლე დიმიტრი ერვანდიანმა, კოდირების საერთაშორისო საბავშვო ჩემპიონატში წარმატებით იასპარეზა.
პროექტი - „კოდირების  საერთაშორისო საბავშვო ჩემპიონატი“ რუმინული არასამთავრობო ორგანიზაციის - SasoryCode Associacion ინიციატივით, სხვადასხვა პარტნიორებთან ერთად, 2020 წელს შეიქმნა.
საერთაშორისო კონკურსში, ზამთრის სეზონზე მონაწილეობდა ჟიული შარტავას სახელობის, რუსთავის N4 საჯარო სკოლის IX კლასის მოსწავლე დიმიტრი ერვანდიანი, რომელმაც მსოფლიო მასშტაბით, 13-14 წლის ასაკობრივ კატეგორიაში, მესამე საპრიზო ადგილი დაიკავა.
ამ სეზონზე კონკურსში მონაწილეობდა მსოფლიოს 48 სხვადასხვა ქვეყნის 747 მონაწილე, მათ შორის ევროპის ქვეყნები, ბრიტანეთი, აშშ, რუმინეთი, ინდოეთი და სხვა. აღსანიშნავია, რომ კონკურსში 1-ლი ადგილი მალაიზიელმა მოსწავლემ დაიკავა, ხოლო მე-2 ადგილი - ინდონეზილს ერგო.
პროექტის ფარგლებში მოსწავლეები მსოფლიოს მასშტაბით, უფასოდ რეგისტრირდებიან სხვადასხვა ასაკობრივ კატეგორიებში და მიცემული თემის შესახებ, პლატფორმა Scratch-ის გამოყენებით ქმნიან სხვადასხვა თამაშსა და ანიმაციას.პროექტი მოსწავლეებს ეხმარება განივითარონ შემოქმედებითი აზროვნება და კოდის წერის უნარები, მიიღო ახალი გამოწვევები და ეტაპობრივად მიაღწიონ განვითარების მაღალ დონეს პროგრამირებაში (თამაშების შექმნის მიმართულებით).
აღსანიშნავია ის, რომ დიმიტრი სკოლაში არსებული რობოტიკის კლუბის წევრია და ისტ-ის მასწავლებლის, ლაშა სარალიძის ხელმძღვანელობით, აქტიურად ეუფლება პროგრამირების (რობოტიკის) საფუძვლებს.