განათლებისა და მეცნიერების სამინისტროს ექსპერტები სასკოლო საზოგადოების წარმომადგენლებთან შეხვედრებს განაგრძობენ.
ოფიციალური ინფორმაციით, 30 იანვარს, მასწავლებლებს საგნის - „ჩვენი საქართველოს“ ექსპერტი აკაკი სადუნიშვილი შეხვდება.
შეხვედრის თემა იქნება კომპლექსური დავალებები და მათი მნიშვნელობა სწავლა/სწავლების პროცესში-გურიის მაგალითი;
31 იანვარს „ქართული ენა და ლიტერატურის“ საგნის ექსპერტი თინა ცერაძე (საბაზო საფეხური), ისაუბრებს კომპლექსურ დავალებაზე, როგორც ცოდნის აგების ინსტრუმენტზე.
შეხვედრების სრული განრიგი კი ასეთია:
30 იანვარი - საგნის „ჩვენი საქართველო“ ექსპერტი აკაკი სადუნიშვილი - კომპლექსური დავალებები და მათი მნიშვნელობა სწავლა/სწავლების პროცესში-გურიის მაგალითი;
31 იანვარი - საგნის „ქართული ენა და ლიტერატურა“ ექსპერტი თინა ცერაძე (საბაზო საფეხური) - კომპლექსური დავალება, როგორც ცოდნის აგების ინსტრუმენტი;
1 თებერვალი - საგნის „გეოგრაფია“ ექსპერტი თეონა თიგიშვილი, კომპლექსური დავალების რაობა და მისი განხორციელება (გეოგრაფიის მაგალითზე);
2 თებერვალი - საგნის „მოქალაქეობა“ ექსპერტი ნიკო სილაგაძე - ცხოვრებისეული მაგალითების განხილვა მოქალაქეობის სწავლა-სწავლების პროცესში;
3 თებერვალი - საგნის „მუსიკა“ ექსპერტი დავით ზათიაშვილი - კომპლექსური დავალებების მნიშვნელობა და გამოწვევები;
4 თებერვალი - ინკლუზიური განათლების ექსპერტი ლიკა ქურციკიძე - სპეციალური საჭიროების მქონე მოსწავლის ჰოლისტური შეფასება- ვებინარი სპეციალური მასწავლებლებისათვის.
შეგახსენებთ რომ შეხვედრები 19:00 საათზე ჩატარდება, თითოეული შეხევდრის ბმული კი მითითებულ რიცხვებში გამოქვეყნდება.