სერგეი მესხის სახელობის წყალტუბოს მუნიციპალიტეტის სოფელ რიონის საჯარო სკოლაში წყალტუბოს მერის, გენადი ბალანჩივაძის ინიციატივით დირექციასთან და პედაგოგებთან შეხვედრა გაიმართა.
შეხვედრას ესწრებოდნენ: წყალტუბოს მუნიციპალიტეტის საგანმანათლებლო რესურსცენტრის უფროსი მამუკა ჩხეტიანი, მერის მრჩეველი ნესტორ აფხაძე, მერის წარმომადგენელი რიონის თემში მიხეილ კეზევაძე და რიონის თემის მაჟორიტარი დეპუტატი გრიგოლი მაღლაფერიძე.
გენადი ბალანჩივაძემ პედაგოგებს დაგეგმილი და მიმდინარე პროექტები გააცნო, რომლებიც სოფლის წინსვლისა და კეთილდღეობისათვის წინ გადადგმული ნაბიჯია. მან, ასევე განაცხადა, რომ სკოლის სპორტული დარბაზის რეაბილიტაციისთვის თანხა უკვე მოძიებულია, უახლოეს პერიოდში დაიგეგმება და დაიწყება დარბაზის რემონტი.
მერმა პედაგოგებს გააცნო მიმდინარე პროექტები. მან აღნიშნა, რომ გაზაფხულზე დასრულდება სოფელ ზარათის გაზიფიცირების პროცესი და სოფელ რიონის წყალმომარაგების საკითხი. წელსვე, ახლადგახსნილ წმინდა ნიკოლოზის სახელობის ტაძრამდე მისასვლელ გზაზე დაიგება ბეტონის საფარი.
პედაგოგთა მხრიდან, განათლების საკითხების გარშემო გაჟღერდა გარკვეული ინიციატივები, რომლის გარშემოც წყალტუბოს რესურსცენტრის ხელმძღვანელთან, მამუკა ჩხეტიანთან შეხვედრა კვლავ გაიმართება.
რიონის საჯარო სკოლის ადმინისტრაციამ და პედაგოგიურმა კოლექტივმა მადლობა გადაუხადა მერს აღნიშნული შეხვედრის ორგანიზებისა და კომუნიკაციისათვის.