მოსწავლეებს სურთ ისწავლონ სკოლის კედლებში, იყვნენ სასკოლო საზოგადოების აქტიური წევრები და ამის შედეგია ისიც რომ, არცერთ მოსწავლეს ან მშობელს არ გამოუთქვამს დისტანციურ სწავლებაზე გადასვლის სურვილი - ამბობს ჯემალ არძენაძის სახელობის ქობულეთის მუნიციპალიტეტის სოფელ ჩაქვის N2 საჯარო სკოლის დირექტორი ბადრი დავითაძე და etaloni.ge-ს ბლიც-კითხვებს საინტერესოდ პასუხობს.
- წესრიგი, ყურადღება, ჩართულობა.
სკოლის ყველა თანამშრომელი აცრილია და აქტიურადაა ჩართული კოვიდრეგულაციების დაცვის პროცესში; მაქსიმალური ყურადღება ეთმობა თითოეული მოსწავლის ჯანმრთელობის მდგომარეობას და მშობელთა ინფორმირებულობას არსებულ სიტუაციასთან დაკავშირებით. თანადგომითაა მიღწეული რომ სკოლა მუშაობს შეუფერხებლად.
- ისწავლონ სკოლის ფარგლებში, იყვნენ სასკოლო საზოგადოების აქტიური წევრები და ამის შედეგია ისიც რომ, არცერთ მოსწავლეს ან მშობელს არ გამოუთქვამს სურვილი დისტანციურ სწავლებაზე გადასვლასთან დაკავშირებით, შესაბამისად 220 -ვე მოსწავლე აგრძელებს დასწრებულ სწავლას.
- კონტაქტური სწავლების შენარჩუნება. კოვიდ- სიტუაციაში ხარისხიანი განათლების მიღება შესაძლებელია მხოლოდ რეგულაციების დაცვით და კონტაქტური სწავლების შენარჩუნებით.
- საკუთარ მოვალეობებთან ერთად დამატებითი ფუნქციების ხარისხიანად და ჯეროვნად შესრულება არის პასუხისმგებლობის სრულფასოვანი გააზრება.
კოვიდ-პანდემიის პირობებში სკოლის თითქმის ყველა თანამშრომელს დამატებით დაეკისრათ სხვადასხა ფუნქციები;
- ეკონომიკურად გაცილებით ძლიერ და არატურბულენტურ ქვეყანაში ცხოვრებას.  გვაქვს მოლოდინი და რწმენა იმისა, რომ უახლოეს წლებში ვიცხოვრებთ ასეთ ქვეყანაში.
- ისევე როგორც მოსწავლეებს სჭირდებათ მოტივატორები, მასწავლებლის წარმატებები მოტივირებულ და აქტიურ მოსწავლეებთანაა დაკავშირებული.
- სასკოლო საგნებს დავამატებდი „ეთიკასა და ესთეტიკას“.