ზუგდიდის მუნიციპალიტეტის ჩხორიის საჯარო სკოლაში პოეზიის საღამო „ფერისცვალებაა ქნარის“ ჩატარდა, რომელსაც ქართული ენისა და ლიტერატურის მასწავლებელი ინგა სამუშია ხელმძღვანელობდა.
„VI, X  და XII კლასის მოსწავლეები სამი კვირის მანძილზე ეცნობოდნენ ზვიად გამსახურდიას ლექსებს. ასაკობრივი შესაძლებლობების ფარგლებში აკვირდებოდნენ ამ საკრალური, მათთვის რთულად გასაგები პოეზიის ენობრივ თავისებურებებს, უცნობ სიტყვებს, გაუგებარ ფრაზებს, მუშაობდნენ სხვადასხვა ლექსიკონებზე. აკვირდებოდნენ მუსიკალურ თავისებურებებს: რითმებს, ბგერათა ევფონიასა და გლოსოლალიას, ალიტერაციებისა და ასონანსების მაგალითებს და ასე ცდილობდნენ ლექსების სიღრმისეულად გააზრებას. გაეცნენ მათთვის უცნობ დეტალებს ზვიად გამსახურდიასა და მერაბ კოსტავას სამაგალითო მეგობრობის შესახებ.
პოეზიის საღამოზე მათ შეძლეს ამ ლექსების წაკითხვით მიღებული განცდები გადმოეცათ მხატვრული კითხვით - სათანადო ინტონაციით.
კლასებს შორის ურთიერთთანამშრომლობით შეიქმნა საკლასო ერთობა, პოზიტიური ურთიერთობები. მოსწავლეებს, მათი ასაკობრივი თავისებურებების მიხედვით, განუვითარდათ მოსმენის, მეტყველებისა და  კითხვის უნარები, ეროვნული და ზოგადსაკაცობრიო ღირებულებების განცდა და ცხოვრებაში გატარების სურვილი, გაუღვივდათ მოტივაცია და შემეცნებითი ინტერესი“,-აღნიშნულია სკოლის ინფორმაციაში.