„ეტალონის“ გუნდური ჩემპიონატი ამჯერად ყაზბეგს სტუმრობს. სტეფანწმინდის N1 საჯარო სკოლაში შეკრებილი გულშემატკივრები მოუთმენლად ელიან 2024 წლის „ყაზბეგის ეტალონი გუნდის“ გამოვლენას.
ინტელექტის და ცოდნის ზეიმში მუნიციპალიტეტის სკოლების მე-6 და მე-7 კლასელებისგან დაკომპლექტებული გუნდები მონაწილეობენ. ღონისძიების შედეგად გამოვლინდება ყაზბეგის „ეტალონი გუნდი“. გუნდებს ჰყავთ არჩეული კაპიტანი მოსწავლე, რომელსაც გუნდის ხელმძღვანელობა და გადაწყვეტილების მიღების პასუხისმგებლობა აკისრიათ.
„ეტალონი“ გუნდის ტიტულისთვის ერთმანეთს ყაზბეგის მუნიციპალიტეტის სკოლების 8 გუნდის 38 მოსწავლე ეჯიბრება.
ღონისძიებას „ეტალონის“ ავტორი და უცვლელი წამყვანი გოჩა ტყეშელაშვილი უძღვება. მონაწილე გუნდებს კი ადგილობრივი ხელისუფლების, რესურსცენტრისა და სასკოლო საზოგადოების წარმომადგენლები გულშემატკივრობენ.
კონკურსის მონაწილეებს სიტყვით მიმართეს და წარმატებები უსურვეს ყაზბეგის მუნიციპალიტეტის მერიის განათლების, კულტურის, სპორტის, ახალგაზრდობის, ჯანმრთელობისა და სოციალური დაცვის სამსახურის უფროსმა გიორგი ავსაჯანიშვილმა, ყაზბეგის მუნიციპალიტეტის მერიის საზოგადოებასთან ურთიერთობის სამსახურის წარმომადგენელმა მირანდა მაისურაძემ, ყაზბეგის საგანმანათლებლო რესურსცენტრის წარმომადგენელმა ლიანა მირაქიშვილმა და მასპინძელი, სტეფანწმინდის N1 საჯარო სკოლის დირექტორმა ლია ჩანდიშვილმა.