„ქართულ-ამერიკული უმაღლესი სკოლა“ მოსწავლეებს მსოფლიო დონის განათლებას აძლევს. სკოლის მოსწავლეები კონკურენციას უწევენ ახალგაზრდებს მთელი მსოფლიოდან და წარმატებით აბარებენ საერთაშორისო გამოცდებს.
4 ნოემბერს, „ქართულ-ამერიკული უმაღლესი სკოლის“ მეთორმეტეკლასელებმა ჩააბარეს SAT-ის გამოცდა, რომელიც მიეკუთვნება College Board-ის სავალდებულო გამოცდათა ჩამონათვალს, რომელსაც „ქართულ-ამერიკული უმაღლესი სკოლის“ მოსწავლეები მეცხრე კლასიდან აბარებენ.
SAT-ის გამოცდების ქულებით სტუდენტთა მიღება და გრანტის მინიჭება დაწესებული აქვს მსოფლიოში ყველა გამორჩეულ უნივერსიტეტებს ამერიკაში, ევროპასა და აზიაში.
სკოლა წარმოგვიდგენს მოსწავლეებს, რომლებმაც გამოცდას განსაკუთრებით წარმატებით გაართვეს თავი და 1200-ზე მაღალი ქულა მოიპოვეს:
როგორც სკოლაში აღნიშნავენ, მოსწავლეთა შედეგებში უდიდესი როლი მიუძღვით სკოლის პედაგოგებს - ნინო ნადარეიშვილსა და გვანცა მეშვილდიშვილს, რისთვისაც სკოლის დირექცია მათ მადლობას უხდის.