სპორტის მასწავლებელი მელანია დოლიძე, თავის მოსწავლეებთან ერთად აქტიურად მონაწილეობს სხვადსხვა სპორტულ ღონისძიებაში. მისთვის პრიორიტეტულია არ ჩამორჩეს სპორტულ სიახლეებს და მოსწავლეებს ამ სფეროში თავის დამკვიდრების შესაძლებლობა მისცეს.
როგორც თავად გვიყვება, ხულოში ჩატარდა ომის ვეტერანებისადმი მიძღვნილი ტურნირი მკლავჭიდში, სკოლის მოსწავლეებს შორის, რომელიც 2022 წლის 13 ნოემბერს, ხულოს საშუალოს სკოლის სპორტულ დარბაზში გაიმართა.
ტურნირი ვეტერანების საქმეთა სახელმწიფო სამსახურის აჭარის ა/რ სამმართველოს ორგანიზებით და აჭარის ა.რ მკლავჭიდის ფედერაციის მხარდაჭერით მოეწყო.
სპორტულ ღონისძიებში მონაწილეობას, ქედის, შუახევისა და ხულოს მუნიციპალიტეტების 20-მდე სკოლის, 80-მდე მოსწავლე იღებდა, რომლებიც ერთმანეთს სხვადასხვა წონით კატეგორიაში დაუპირისპირდნენ, სადაც თავად მელანიას მოსწავლეებმაც წარმატების იასპარეზეს.
ტურნირის მონაწილეებს, ვეტერანების საქმეთა სახელმწიფო სამსახურის დაწესებული თასები, მედლები და ბრენდირებული საჩუქრები, ვეტერანების საქმეთა სახელმწიფო სამსახურის დირექტორმა, გენერალ-მაიორმა კობა კობალაძემ, სამსახურის რეგიონული მართვის დეპარტამენტის აჭარის ა/რ სამმართველოს უფროსმა, შოთა ყიფიანმა და აჭარის მკლავჭიდის ფედერაციის პრეზიდენტმა, გოჩა შავაძემ გადასცეს.
ომის ვეტერანების სახელობის ტურნირი მკლავჭიდში, სკოლის მოსწავლეთა შორის ვეტერანების საქმეთა სახელმწიფო სამსახურის აჭარის ა/რ სამმართველოსა და აჭარის მკლავჭიდის ფედერაციის ინიციატივით წელს დაარსდა და ყოველ წელს ჩატარდება.