ტყიბულის N6 საჯარო სკოლაში მოსწავლეთა ცოდნის ამაღლებისა და თვალსაწიერის გაფართოების მიზნით საინტერესო ღონისძიებები ტარდება. სასწავლო პროცესი კი მრავალფეროვნებით გამოირჩევა.
მათ შორის აღასანიშნავია, I კლასის მოსწავლეთა ბუნებისმეტყველების წარმტაცი გაკვეთილი, რომლზეც მასწავლებელმა ლია ბარბაქაძემ და პირველკლასელებმა ექიმს უმასპინძლეს.
როგორც სკოლაში გვიყვებიან, ექიმი, ცნობიერების ამაღლების მიზნით, მოსწავლეებს ესაუბრა ჯანმრთელი ცხოვრების წესის ხელშეწყობასა და კეთილდღეობის უზრუნველყოფაზე ყველასათვის და ყველა ასაკში.
ბუნებისმეტყველების მასწავლებელმა კი მოსწავლეებს გააცნო სწავლის მიზნებიდან და ამოცანებიდან ერთ-ერთი უმნიშვნელოვანესი პუნქტი, რომელიც წარმოადგენს მდგრადი განვითარების მესამე მიზანს - ჯანმრთელობა და კეთილდღეობა.
მოსწავლეები დიდი ინტერესით ჩაერთნენ გაკვეთილის მსვლელობაში. გააზრებულად პასუხობდნენ მასწავლებლისა და ექიმის მიერ დასმულ შეკითხვებს. თავადაც სვამდნენ დამაზუსტებელ კითხვებს და გამოჰქონდათ დასკვნები.