ლაგოდეხის მუნიციპალიტეტის სოფელ ცოდნისკარის საჯარო სკოლაში კლუბ „ციფრული სამყაროს ელჩების“ აქტიურმა წევრებმა უსაფრთხო ინტერნეტის საერთაშორისო დღეს კვირეული მიუძღვნეს.
კვირეული 2023 წლის თებერვალის პირველ დღეებში მიმდინარეობდა. კლუბის კორდინატორი, კომპიუტერული ტექნოლოგიების პედაგოგი ხათუნი ასანიძე გახლავთ.
კვირეული მეტად საინტერესოდ წარიმართა.
„უკანასკნელი პერიოდის ტექნოლოგიურმა პროგრესმა, სოციალური ქსელების გააქტიურებამ, უამრავ სიკეთესთან ერთად, ბევრი გამოწვევაც წარმოაჩინა, მაგალითად დეზინფორმაციისა და მისინფორმაციის სწრაფად გავრცელების საფრთხე, კიბერბულინგი. განსაკუთრებით სოციალურ ქსელებში, სადაც ინფორმაცია უსწრაფესად ვრცელდება და რთულია ამ ტიპის გამოწვევების კონტროლი“.
სორედ ამ მიზნით, კვირის განმავლობაში, კლუბის აქტიურმა წევრებმა, სასკოლო სივრცეში, დაწყებითი საფეხურის მოსწავლეებს წარუდგინეს პრეზენტაცია თემაზე: როგორ გამოიყენონ ინტერნეტი უსაფრთხოდ...
მოსწავლეებმა გააცნეს უსაფრთხო ინტერნეტის 10 წესი. შეხვედრისას პატარები პასუხობდნენ დასმულ კითხვებს და გამოკვეთეს თუ  რა ცოდნას ფლობდნენ ინტერნეტის შესახებ.
ასევე აღსანიშნავია, რომ უფროსკლასელებმა მოამზადეს ბროშურები, რომლებიც სასკოლო სივრცსა და თემში გაავრცელეს.
აქტივობა „უსაფრთხო ინტერნეტის დღე“, მიზნად ისახავდა,  სასკოლო საზოგადოების ინფორმირება, ონლაინ სივრცეში არსებული პრობლემებისა და საფრთხეების შესახებ და როგორ უნდა აირიდონ თავიდან
მოსალოდნელი საფრთხეები, როგორ გამოიყენონ ინტერნეტი უსაფრთხოდ და ა.შ“,- გვიყვებიან სკოლაში.