თბილისის N103 საჯარო სკოლაში პედაგოგები მოსწავლეებს საინტერესო ინტეგრირებულ გაკვეთილებს უტარებენ. პედაგოგები მათ ასევე შემეცნებით და საგანმანათლებლო სახის გასვლით გაკვეთილებსაც სთავაზობენ.
ამჯერად, 10 თებერვალს, სკოლის VIII კლასის მოსწავლეები ს.ჯანაშიას სახელობის თბილისის ეროვნულ მუზეუმს ესტუმრნენ, სადაც ისტორიისა და მათემატიკის მასწავლებლებმა: თიკა გოგოტიშვილმა და ირმა ღონღაძემ ინტეგრირებული გაკვეთილი - „სიმეტრია და ჰომინიდები“ ჩაატარეს.
როგორც სკოლაში გვიყვებიან, ბავშვებმა კლასში მიღებული ინფორმაცია სრულიად ახლებულად გაიაზრეს. ისინი მეტი ინტერესითა და მონდომებით განეწყვნენ აღნიშნული საკითხის მიმართ.
„პედაგოგებმა ბავშვებს დაანახაეს, რომ ცალკეული სასწავლო საგნები სხვა არაფერია, თუ არა განსხვავებული თვალსაზრისები რეალურად არსებულ შესასწავლ ობიექტებზე“, - აღნიშნავს სკოლის წარმომადგენელი.
აღსანიშნავია, რომ მსგავსი ინტეგრირებული და საგანმანათლებლო გასვლითი გაკვეთილები მოსწავლეთა მოტივაციის ამაღლებისთვის ძალიან მნიშვნელოვანია.