მასწავლებელთა პროფესიული განვითარების ეროვნულმა ცენტრმა პედაგოგებისთვის ტრენინგებზე რეგისტრაცია დაიწყო.
უფროს, წამყან და მენტორ მასწავლებლებს საშუალება აქვთ, აირჩიონ თავიანთთვის სასურველი ტრენინგმოდული სტატუსის მიხედვით განსაზღვრული საკონტაქტო საათების შესაბამისად  (უფროსი მასწავლებელი - 20 საკონტაქტო საათი, წამყვანი მასწავლებელი - 12 საკონტაქტო საათი, მენტორი მასწავლებელი  -  6 საკონტაქტო საათი).
ტრენინგების დიდი ნაწილი „თიმსის“ პლატფორმაზე ჩატარდება, თუმცა არის გამონაკლისიც. ფიზიკის უფროსი და წამყვანი პედაგოგები ტრენინგებს არა დისტანაციურ ფორმატში, არამედ პირისპირ დაესწრებიან. მოდულის დასახელებაა „ციფრული ტექნოლოგიების გამოყენება კეთებით ფიზიკის  სწავლების პროცესში“ და მას 12 საკონტაქტო საათი აქვს დათმობილი. აღნიშნულ ტრენინგმოდულს პედაგოგები პირისპირ თბილისში, მასწავლებლის სახლში ან ილიას სახელმწიფო უნივერსიტეტის სასწავლო ლაბორატორიაში გაივლიან.
ჩამონათვალში ასევე გვხვდება მოდული „ციფრული ტექნოლოგიების და ელექტროინჟინერიის საფუძვლები STEM კლუბის ხელმძღვანელი მასწავლებლებისთვის“, რომელსაც 12 სთ ეთმობა. ტრენინგზე დასწრება უფროსი და წამყვან პედაგოგებს როგორც ონლაინ, Teams-პლატფორმაზე, ასევე პირისპირ შეუძლიათ. მოდული ბიოლოგიის, ქიმიის, ფიზიკის, კომპიუტერული  ტექნოლოგიების, მათემატიკის, ბუნებისმეტყველების მასწავლებლებისთვისაა განკუთვნილი და მასზე დასწრება სხვა საგნის პედაგოგებსაც შეუძლიათ.
მასწავლებელთა პროფესიული განვითარების ეროვნული ცენტრი მოდულებზე დარეგისტრირებული პედაგოგებისთვის ტრენინგებს 2023 წლის თებერვლიდან დაიწყებს.