ხელვაჩაურის მუნიციპალიტეტის სოფელ განთიადის საჯარო სკოლის მოსწავლე რომან სურმანიძე ტრენინგს თემაზე - „საქართველოს ახალგაზრდული პოლიტიკა“ დაესწრო.
აღნიშნული ტრენინგი 16 იანვარს გაიმართა, რომლის ორგანიზატორი - „ახალგაზრდები ახალგაზრდებისთვის“ იყო; შეხვედრის სპიკერი ახალგაზრდული მუშაკი ბუბა ხუცურაული გახლდათ.
მუნიციპალური ახალგაზრდობის პოლიტიკის განვითარების მიზანია: ადგილობრივ დონეზე ადამიანის უფლებებზე დაფუძნებული და მტკიცებულებებზე დამყარებული ახალგაზრდობის პოლიტიკის შექმნის, განხორციელების და შეფასების ხელშეწყობა, სტანდარტის დადგენის, მონიტორინგის და პოლიტიკაში ჩართული აქტორების ინსტიტუციური გაძლიერების გზით.
საქართველოში ეფექტური ახალგაზრდული სფეროს ეკოსისტემისთვის მნიშვნელოვანია მუნიციპალიტეტებში არსებობდეს მტკიცებულებებზე დამყარებული, ახალგაზრდების სპეციფიკურ საჭიროებასა და ინტერესებზე დაფუძნებული ახალგაზრდობის პოლიტიკა.
​იხილეთ ფოტოები: