''ეტალონი'' ერთ-ერთი მნიშვნელოვანი პროექტია საქართველოში. ყოველთვის მხარს ვუჭერდი ინტელექტ-შეჯიბრს და მომწონდა მისი შინაარსი. ყველანაირად ხელს ვუყწობთ და მომავალშიც შევეცდებით ყველაფერი გაკავეთოთ იმისთვის, რომ ისე ჩატარდეს პროექტი, როგორც საჭიროა. მოსწავლეები ''ეტალონის'' საშუალებით თავიანთი ცოდნის რეალიზებას ახდენენ. ეს კი ძალიან მნიშვნელოვანია.''
რესურსცენტრის უფროსი მანანა ცუცქირიძე:
''ყველა სკოლა არის ჩართული ''ეტალონში''. მოსწავლეები ყოველთვის დიდი ინტერესით ელოდებიან ინტელექტ-შეჯიბრს. ''ეტალონს'' ყველანაირად მხარში ვუდგავართ. ყველას თანაბარი შანსი და შესაძლებლობა ეძლევა. ჩვენც, რესურსცენტრი, მაქსიმალურად ვუწყობთ ხელს სკოლებს, რომ ყველა ბავშვს ჰქონდეს ''ეტალონში'' მონაწილეობის საშუალება. მოსწავლეები საოცრად მოტივირებულები არიან, რადგან ინტელექტ-შეჯიბრი მათ თავიანთი ცოდნის რეალიზების საშუალებას აძლევს.''
"ეტალონი" 2017-2018 სასწავლო წელს საქართველოს ყველა ქალაქსა და მუნიციპალიტეტს ესტუმრება და ადგილზევე გამოავლენს ''ეტალონ მოსწავლეებს''.„ეტალონის“ საგნობრივი ოლიმპიადის ჩემპიონებს ყველა უნდა იცნობდეს