ოტია იოსელიანის სახელობის წყალტუბოს N1 საჯარო სკოლის V კლასში ქართული ენისა და ლიტერატურის გაკვეთილი სკოლის ბიბლიოთეკაში ჩატარდა.
კლასის დამრიგებელი ნათელა ჭოლოკავაა, ქართული ენისა და ლიტერატურის პედაგოგი კი - დოდო ხაჩიძე.
მოსწავლეებს ბიბლიოთეკარი ლილი ლექვთაძე მასპინძლობდა.
„ქალბატონი დოდო მოსწავლეებს ესაუბრა წიგნის დანიშნულების შესახებ, ასევე ხაზი გაუსვა წიგნის ერთობლივი კითხვის, გაგება-გააზრების მნიშვნელობას.
მოსწავლეებმა თავიანთი საყვარელი წიგნის პრეზენტაცია კლასის წინაშე წარმოადგინეს.
ერთობლივ კითხვაში თავისი საყვარელი წიგნით ჩაერთო პედაგოგი დალი სილაგაძე. მან წაიკითხა გალაკტიონ ტაბიძის ლექსები: „მრავალჟამიერ გუგუნებდეს ხმა“ და „გამარჯობა აფხაზეთო შენი“.
ქალბატონმა დოდომ თავისი საყვარელი წიგნის - კონსტანტინე გამსახურდიას „დიდოსტატის მარჯვენის“ პრეზენტაციის შემდეგ საინტერესოდ წარმოუდგინა მოსწავლეებს გურამ დოჩანაშვილის ნაწარმოები „კაცი, რომელსაც ლიტერატურა ძლიერ უყვარდა“, კერძოდ, ესაუბრა ე.წ. „კარცერი-ლუქსის“ შესახებ.
მოსწავლეებს გაუჩნდათ სურვილი, რომ ანალოგიური ტიპის გაკვეთილი კვლავ ჩაატარონ სკოლის „კარცერ-ლუქსში“ და ახლადწაკითხული წიგნები და ავტორები გააცნონ ერთმანეთს“,- განაცხადა სკოლის წარმომადგენელმა.