სემინარი 2017 წლის 8-9 მაისს, თბილისში, მასწავლებელთა პროფესიული განვითარების ეროვნულ ცენტრში ( ე.წ. „მასწავლებელთა სახლში“. გლდანი, გმირ კურსანტთა ქ. N1) გაიმართება.
ორი დღის განმავლობაში პედაგოგები შეხვდებიან სამთავრობო და არასამთავრობო სექტორის წარმომადგენლებს, საერთაშორისო ურთიერთობებისა და განათლების ექსპერტებს.
სემინარის მუშაობაში მონაწილეობის მიღება შეუძლიათ საქართველოს ყველა საჯარო, თუ კერძო სკოლის ქართული ენისა და ლიტერატურის, გეოგრაფიის, ისტორიისა და სამოქალაქო განათლების პედაგოგს.
რეგიონიდან ჩამოსული პედაგოგებისთვის უზრუნველყოფილი იქნება სასტუმროში განთავსება, სამჯერადი კვება, თბილისში შიდა ტრანსპორტირება (თბილისამდე და უკან ტრანსპორტირების ხარჯები არ ანაზღაურდება; სამივლინებო ცნობებს მასწავლებელთა პროფესიული განვითარების ეროვნულ ცენტრი დაგიდასტურებთ ბეჭდით).
განაცხადები მიიღება 2017 წლის 1 მაისის ჩათვლით.
ადგილები შეზღუდულია. სემინარის მონაწილე პედაგოგები შეირჩევიან წარმოდგენილი სამოტივაციო წერილების საფუძველზე. გათვალისწინებული იქნება რეგიონული პრინციპი.
მონაწილეობის მსურველმა მასწავლებლებმა უნდა გაიარონ წინასწარი რეგისტრაცია მითითებულ ბმულზე: